Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

PRVI PRAVI Srpski TTS, Android

Autor (Pročitano 9525 puta)

jupii, herrpanta, Bringsr i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Odg: Srpski TTS, Android
« Odgovor #50 poslato: 15 Jul 2019, 02:36:20 »

Van mreže putnick

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 22
  • -Pohvaljen: 0
  • Nov član
  • **
  • 1
Pozdrav i hvala puno na uloženom trudu. Nažalost moram i ja da prijavim da na telefonu Huawei Mate 10 Lite ne radi Vocalization (3.1.9 i 3.1.11). Prva verzija puca na prvom startu. Druga verzija radi prvi put dobro, ali nakon kratkog vremena i ona prestaje sa radom i puca prilikom startovanja. Cak ni u podesavanjima telefona "text-to-speech" ne može da se uđe. Trial verzija sa marketa radi odlično.

Odg: Srpski TTS, Android
« Odgovor #51 poslato: 15 Jul 2019, 14:31:17 »

Na mreži pongo_skin_support

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 111
  • -Pohvaljen: 7440
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 526
Na nekim uređaima je obavezna wifi konkcija za prvo pokretanje, ako je uređaj povezan preko mobilnih podataka Vocalizer blokira ili prijavljuje neku gresku sa 6.
Kada uspesno prođe to prvo pokretanje preko wifi onda radi i preko mobilnih podataka.

Takođe uskoro stiže Vocalizer 3.4.3 testira se...

Odg: PRVI PRAVI Srpski TTS, Android
« Odgovor #52 poslato: 14 Avgust 2019, 12:59:54 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 526

Azuriran prvi post, postavljen novi prvi pravi tts AlfaNumTTS SER - DANICA (sa svim potrebnim dodacima) takodje je postavljena i nova verzija VocalizerTTS(Code Factory)-LANA

« Odgovor #53 poslato: 14 Avgust 2019, 19:37:00 »

Na mreži vel123

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 31
  • -Pohvaljen: 23
  • Član u razvoju
  • 16
Odlicno je naravno ima sitnih nedostataka kao na primer ogranicenje brzine 50? Izgovara kao da je pitanje, kod mene je iskljucena opcija da izgovara vrednost (kilometara na sat). Pisem jer imam pitanje, u cemu je razllika izmedju MOD i MOD1 u lokalnim podesavanjima? Hvala

« Odgovor #54 poslato: 14 Avgust 2019, 19:44:33 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 526
MOD1 - bez banke i restorana
Više puta ponovljeno pa sam mislio da ne treba da napominjem.
EDIT-15.08.2019:
Postavljeni novi linkovi u prvom postu za Danicu i Lanu, ispravljene neke od gresaka (korekcije koje su ostale od Lane)

Ako primetite da Danica nesto nepravilno izgovora sto je ostalo od Lane prijavite.

« Odgovor #55 poslato: 15 Avgust 2019, 08:15:16 »

Na mreži vel123

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 31
  • -Pohvaljen: 23
  • Član u razvoju
  • 16
Neke od brojeva ulica ne izgovara dobro, naprimer ulica milana pavlovica (21) dvadestejedna, ulica visegradska jedna (1).

« Odgovor #56 poslato: 15 Avgust 2019, 13:43:18 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 526
Odredjene stavke ne izgovara kako treba ili ne akcentuje ali kada se uporedi sa Lanom Danica je zlatna, a iskreno se nadam se da ce biti doradivana.

« Odgovor #57 poslato: 15 Avgust 2019, 17:56:06 »

Na mreži pustinjak

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 333
  • -Pohvaljen: 2253
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 207
SVAKA ČAST za uložen trud i volju da se ovako nešto napravi !!!
Od jutros je Danica u iGO-u i podesio sam je samo za manevre (nazivi ulica su mi ne potrebni) ..za sad nikakvih problema nema
HVALA !!!

Edit:
Što se tiče ograničenja brzine potvrdjujem post od vell123 ali sam ostavio uključenu opciju za jedinice mere...tj da prilikom izgovora doda i km.
Takodje i brojevne oznake puteva "čudno" izgovara.
Za sada toliko
« Poslednja izmena: 15 Avgust 2019, 18:02:45 od strane pustinjak »

« Odgovor #58 poslato: 19 Avgust 2019, 13:43:23 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 526
Dobio sam dosta poruka o tome kako Danice neke reci ne izgovara kako treba ili akcentuje na pogresan nacin, pa da probamo da rezimiramo celu sitauciju i da razjasnimo sta moze a sta nemoze da se koriguje.
Razlika izmedju Danice i Lane da je gotovo neuporediva sto se tice izgovora srpskih reci na cirilici i latinici.

I pored unetih reci u recnik za korekciju izgovora Lana i dalje neispravno izgovara dosta stvari.
Kada se nasumicno ide po mapi i biraju ulice skoro svaka ulica koja ima i broj je nepravilno procitana od strane Lane,  datume i brojeve cita na hrvatskom (sto nikako nismo mogli da resimo), drugu i poslednju rec u recenici takodje izgovara nepravilno i jos puno toga.

Danica ovih problema nema. Naravno obavezno je da teks na Here mapi bude ispisan cirilicom da ci se prevaziso problem "osisanih" slova ali je to vec reseno.
Jedan veliki nedostatak Danice je sto nema recnik da mozemo da korigujemo to sto nije dobo ali trazili smo da AlfaNum doda pa videcemo, takodje neke od reci koje nepravilno akcentuje su poslate pa ce valjda neko nesto da uradi i po tom pitanju.

Daklem ono sto je greskom upisano na mapi za sada ne mozemo da ispravimo, ali mozemo ono sto je ostalo za Lanom u voice.
Da bi Lana na primer ispravno izgovorila znak "stop" u voice smo morali da upisemo "s,top" jer inace izgovara "štop" ili na primer "s,tigli" i jos dosta toga.
Te korekcije za Lanu sam uklonio iz Voice medjutim mozda je promaklo jos nesto, pa ako u tom delu primetiti problem, jevite ispravicemo.

« Odgovor #59 poslato: 22 Avgust 2019, 11:59:52 »

Van mreže ajde111

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 15
  • -Pohvaljen: 0
  • Član u razvoju
  • 2
Pozdrav svima. Dešava mi se da  AlfaNum aplikacija prestane sa radom. Ne u toku navođenja tj. dok radi navigacija, nego recimo posle punjenja telefona ili posle pokretanja navigacije sutradan. Na ekranu piše " AlfaNum has stopped" mada se aplikacija pokreće, samo ne izgovara "Poklon od BD". Dok se učitava navigacija isto piše " AlfaNum has stopped". Kada se to desi u navigaciji podešavanja/lokalna podešavanja/voice - prikazuju se samo Nevena i Toma. Posle  AlfaNum app cache, data clear i ponovnog pokretanja sve radi normalno.