Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

PRVI PRAVI Srpski TTS, Android

Autor (Pročitano 10456 puta)

lil-san, mviking, cat i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Odg: Srpski TTS, Android
« Odgovor #40 poslato: 30 Mart 2019, 08:35:20 »

Van mreže WOB

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 10
  • -Pohvaljen: 162
  • Aktivan član
  • 66
Imam jedno pitanje u vezi navođenja navigacije.
Navigacija govori na raskrsnici skrenite levo ili npr. desno
ne postoji opcija pravo. To je jezički nepravilno. Raskrsnica je kad se putevi ukrštaju i nastavljaju dalje. Put koji se spaja u drugi nije raskrsnica. Pravilno je da se kaže na kraju puta skrenite levo ili npr. desno. Može li ta nepravilnost da se ispravi?
Navigacione komande, koje TTS čita su pisane po nekom ključu, na osnovu kategorizacije onoga što je na mapi... Ako je na mapi  u materijalu karata  nešto označeno šifrom raskrsnice, onda će TTS koristiti frazu "na raskrsnici...". Sa druge strane, ako je na mapi označeno da se put račva na dva, navigacija bi trebala da govori "idite levo" ili "idite desno", ali ako je isto to označeno šifrom raskrsnice, izgovor će biti "skrenite levo"...
Dakle, nije problem u TTS-u, problem je u materijalu mapa...

« Odgovor #41 poslato: 30 Mart 2019, 08:48:14 »

Van mreže WOB

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 10
  • -Pohvaljen: 162
  • Aktivan član
  • 66
(nemamo Srpski TTS pa odredjene termine Lana cudno izgovara), i naravno terminima opste prihvacenim.

...
Jedno se napravi drugo se pokvari, ali sta da se radi kad nemamo svoj tts nego prepravljamo tudji.

Nije problem što nemamo srpski TTS, već što je tzv. hrvatski TTS koji "prepravljamo" loše napisan... Gramatika srpskog i hrvatskog jezika je ista, tako da to ne bi bio nikakav problem, da je taj hrvatski pravljen kao hrvatski, a ne prepravljan engleski/nemački, ili koji god... jezici bez gramatike i padeža (dobro  nemački ima 4 padeža, ali gramatički nema blage veze sa hrvatskim)
Ipak, postoje i jezici koji su gramatički veoma bliski srpskom, za koje su TTS entuzijasti doveli do savršenstva...

U svemu ovome, ovo "entuzijasti" je glavna reč...

« Odgovor #42 poslato: 30 Mart 2019, 10:42:46 »

Na mreži pongo_skin_support

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 115
  • -Pohvaljen: 7968
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 548
I sad na primer nepravilno cita dane u nedelji kao i mesece u godini to jest cita na hrvatskom pa mora teramo ponga da nam napise tramsform za dane i datum, takodje znake (-, /, _,\) nepravilno izgovara, brojeve takođe itd, itd.
A svega toga nebi bilo da je namenski napisan za srpski.

Ubismo se od prepravki i nikako da bude kako treba.

« Odgovor #43 poslato: 30 Mart 2019, 18:36:03 »

Na mreži goran1818

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 15
  • -Pohvaljen: 0
  • Član u razvoju
  • 12

Na telefonu ne mogu da uopste startujem vocalizer app. Samo mi pokaze ekran i iskoci iz programa. Probao sam vise razlicitih verzija, sa svakom se desava isto. U pitanju je huawei mate 10 lite, ako je bitno. Da li se desavalo ovo nekome?

ja imam huawei mate 20 lite 8.1 oreo
vocalizer voices tts radi prvi put kad se podesi sve. posle nekog vremena igo ne može da startuje, kad se ide u sistem, jezik i unos, i kad kliknem na prebacivanje teksta u govor  jednostavno neće da uđe da se eventualno promeni sa vocalizer TTS  na google mehanizam ili vocalizer EX2 tts(imam instaliran)
sve dok se program ne obriše i  mora da se restartuje tel.
probao trial verziju sa google prodavnice radi bez problema ali ograničeno.

« Odgovor #44 poslato: 30 Mart 2019, 19:38:34 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 548
Da li preuzimas ceo paket ili samo apk.

Ako preuzimas ceo paket onda probaj da.
Deinstaliras apk obrises ceo folder Vocalizer,
U GooglePlayStore iskljuci Play Protect onda instaliraj samo apk preuzmi Lanu, podesi a kada sve proradi kako treba onda dodaj recnik.

« Odgovor #45 poslato: 31 Mart 2019, 12:34:19 »

Na mreži goran1818

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 15
  • Član u razvoju
  • 12
Probao sve varijante,, i bez rečnika i sa rečnikom program se ruši. Iz vocalizera sam preuzimao voice.
Ako je program sa google prodavnice sve radi kako treba . Čim probam sa cr*k verzijom neće.

« Odgovor #47 poslato: 14 April 2019, 19:30:15 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 548
Novi Recnik za VocalizerTTS(Code Factory):
kopitati (zameniti sa postojecim ili preimenovati, kopirati pa ucitati inportovati iz aplikacije)
VOCMAIN_HRV_HRV.CFD-14.04.2019
(resen problem sa izgovorom brojeva od 100-199 sto=što)
DWNL
(click to show/hide)

« Odgovor #48 poslato: 13 Maj 2019, 21:56:11 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 548
Azuriran prvi post iz Vocalizer v3.1.11 uklonjen ruski (koji je greskom ostao) i dodat novi recnik VOCMAIN_HRV_HRV.CFD: 13.05.2019.
Kome treba samo recnik VOCMAIN_HRV_HRV.CFD: 13.05.2019 moze preuziti takodje u prvom postu.

« Odgovor #49 poslato: 17 Maj 2019, 01:39:05 »

Van mreže Aca_Mladenovic

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 5
  • Član u razvoju
  • 5
Takodje i ja imam problem sa vocalizer-om. Izbacuje i meni i takodje imam Huawei samo sto je P10 Lite.Samo prvi put udje i posle se gasi.