Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O    D O S L I    ! ! !

iGO NextGen - SKOCKANE VERZIJE, Android

Autor (Pročitano 45038 puta)

Odg: iGO NextGen - SKOCKANE VERZIJE, Android
« Odgovor #440 poslato: 08 April 2019, 18:28:24 »

Na mreži Blue82

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 52
  • -Pohvaljen: 53
  • Aktivan član
  • 73
@Pongo, pronašao sam šta je pravilo problem.
Ranije si mi  rekao da u koliko želim default uvodni load, da samo stavim u ux folder fajl the_skin_by_pongo.zip koji sam ranije koristio.
Međutim baš sada kada to uradim onda mi poremeti one znake što sam gore pisao. Bez toga radi kako treba.
« Poslednja izmena: 08 April 2019, 18:31:32 od strane Nislija30, Reason: Lektorisanje »

« Odgovor #441 poslato: 08 April 2019, 22:55:03 »

Na mreži pongo_skin_support

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 99
  • -Pohvaljen: 4782
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 397
Pa ja sam lepo napisao "(Mozda koristis neki deo starog skina, neki ux ili starog save fildera)" da ne mesate skinove i delove skina, samo niko ne cita.

Svaka nova verzija Pongo Skina podrazumeva ux folder, data.zip, sys, global_cfg.zip, Lang, Voice, i cak iako su isti po velicini kao u prethodoj verziji nikada nisu isti po sadrzini, zato se sve uvek menja sve, to je pravilo dodavanjem starog ux dodatka the_skin_by_pongo.zip si napravio katastrofu u skinu i dobro da je uopste bilo sta radilo.

Druga stvar nikad nisam rekao da koristis the_skin_by_pongo.zip koji si ranije koristio vec sam rekao
"ako zelis Pongov default loading da iz ORIGINALNE verzije uzmes fail the_skin_by_pongo.zip i zamenis u moju skockanu verziju"
Ali to ne znaci da sad uzmes moju skockanu verziju koja je juce objavljena sa naj novijom verzijom skina i da uzmes ux the_skin_by_pongo.zip koji je star 76 godina i zames u novom ux folderu.
Znaci ako je moja skockana verzija sa skinom 25.03.2019 onda nades gde sam objavio ORIGINAL skin 25.03.2019 i iz tog originala uzmes samo taj UX dodatak the_skin_by_pongo.zip i onda menjas.
Medjutim za SKOCKANE verzije ni to nebi trebao da radis jer pored loading ja u samom skinu menjam jos ponesto da bi SKOCKANE verzije radile kako treba i bile sto prilagodljivije nasem tts-u.

Ako ne zelis loading koji sam postavio ti lepo kreiraj svoj loading imas uputstvo kako, ubaci svoje slike po zelji i onda kada ja izbacim skockane verzije ti samo dodaj svoj ux i imat ces svoj loading po zelji.

@marko378
Da od negde se je pojavio taj problem u izgovoru sa 100 na primer 158=što58 itd ali za sada ne mogu da nedem odakle potice, resice se sigurno kao i mnogo drugih problema ali je potrebno vreme, pa polako bice...

« Odgovor #442 poslato: 09 April 2019, 09:21:01 »

Van mreže Nikogovic

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 77
  • -Pohvaljen: 0
  • Nov član
  • **
  • 1
Instalirao sam novu skockanu verziju iGO World, pa poslije probao i Basar, sa najnovijim pongom samo sam dodao balkan mape i ostalo za zemlje, ali mi aplikacija iGO jednostavno ne pokazuje opciju za vidljivost radara i podešavanja radara.
Ne vide se ni na mapi. U speedcam folder sam dodao neke moje txt i spc fajlove sa iGO-a od okt. 2018. Sve internu Sd card.

Zna li neko šta je problerm?? Uglavnom nema opcije za radare i patrole niti ih ima na mapi.

« Odgovor #443 poslato: 09 April 2019, 11:04:49 »

• Zahvalnice
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 397
Procitati prvi post od reči do reči.
Pogotovo delove gde piše OBAVEZNO PROCITATI
jer... je obavezno procitati,
da se ovakvi problemi nebi uopšte desavali jer nisu problemi vec tako treba da bude.

Da li si probao sta se desava u realnoj voznji.
Da si probao video bi da kada se krećes brže od 10km/h pojave se i ikone prekrsajnih kamera i podesavanja za iste.

Procitaj detaljno sa razumevanjem prvi post, radi se o opciji auto_read kako trajno ili privremeno sakriti/otkriti podesavanja i prekrsajne kamere da budu vidljive ili nevidljive.

« Odgovor #444 poslato: 09 April 2019, 21:56:37 »

Van mreže brisel

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 12
  • -Pohvaljen: 0
  • Član u razvoju
  • 6
Administrator mi je zabranio da menjam tu opciju, zasivljeno mi je, imam neku aplikaciju preko koje me "kontrolišu", imam neke polise, recimo ne smem da ostavljam fingerprint i sl. i tu spada i nemogućnost enable-ovanja opcije instalacija sa nepoznatih izvora, tj. onih koje nisu sa googleplay
Mozes ovako sa ADB Shell:
(click to show/hide)
Instructions for non-root users:
Install ADB in your PC, connect your device, and enter:
adb shell settings put global install_non_market_apps 1
Unknown Sources would now be enabled.
Change the last command's value to 0 to disable the Unknown Sources.

Izgleda da ne ide. Moda da omogućim usb debug što ne mogu...

« Odgovor #445 poslato: 14 April 2019, 19:32:07 »

• Zahvalnice
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 397
I na TTS Lana prilikom voznje obavestenje DOZVOLJENA BRZINA STO zvuci kao DOZVOLJENA BRZINA ŠTO, pokusao sam sve da izmenim u vokalizeru ali nema nikakvog efekta na ŠTO. Kod mene je iskljucena opcija da govori KILOMETARA NA SAT, nisam uspeo da dobijem normalan izgovor brzine 100. Juce sam bio na putu izludela me Lana sa ŠTO.
Novi Recnik za VocalizerTTS(Code Factory): resen problem sa izgovorom brojeva od 100-199 sto=što
https://megasrbija.com/index.php?topic=81619.msg219566#msg219566

« Odgovor #446 poslato: 15 April 2019, 10:17:59 »

Van mreže ZBiser

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 65
  • -Pohvaljen: 13
  • Aktivan član
  • 61
Ponovio sam svoj auto novim android uredjajem, sledećih karakteristika:
Ekran 7".
CPU: Cortex-A53 8 Core Rockchip PX5
RAM: DDR3 4GB
Nand Memory: 32GB
Screen Resolution: 1024*600.

Stara je bila rezolucije 600*400.
E sad, sve je OK, osim dve stvari:

Prvo - izgled IGO_Basar navigacije, mi je sad sa mnoooogo sitnim detaljima, natpisi/znakovi itd...Meni ikone su sitne, i one osnovne (o dolasku na odredište), sve mi je daleko/udaljeno. Verovatno je tako zbog sada nove veće rezolucije. Probao sam sa podešavanjima Mape, da približim pogled maksimalno, ali ne dobijam mnogo. Šta treba da uradim? Verovatno nešto u sys.txt...?

Drugo - Kada Nevena govori, ili pri svakom zvučnom upozorenju/signalu, smanjuje mi se ton radija, ili bilo kojeg dr. Audio/Video sadrżaja u pozadini. To je lepo, ali i zamara, jer usled čestih dešavanja na ruti, stalno mi smanjuje muziku koju  trenutno slušam....Nisam siguran da je ovo drugo do IGO-a, možda treba nešto podesiti na samom uredjaju, jer taj slučaj nisam imao na starom uredjaju, sa istim IGO fajlovima.

« Odgovor #447 poslato: 15 April 2019, 10:45:01 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 61
  • -Pohvaljen: 6586
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 543
Ehh. Imaš ekran koji bukvalno ima 4 puta (da, nije greška - 4) oštriju sliku u odnosu na stari, tj približno 4 puta je i sitniji prikaz. Pogledaj u svoj mobilni, pa će ti biti jasnije.
Navići ćeš se.

Možeš iole krupnije da podesiš prikaz, igrajući se sa sledećim parametrima u sys fajlu, upiši ih u odgovarajuću sekciju:
[rawdisplay]
dpi=300
base_dpi=240

pa prvu vrednost možeš još malo da smanjiš (-20 recimo, -40...), a drugu..+/- 10, 20...pa eksperimentiši...
A možda i budeš zadovoljan prikazom sa ovim vrednostima koje sam postavio.

Što se tiče automatskog utišavanja, to je normalno i čak vrlo poželjno. I zavisi isključivo od uređaja.
« Poslednja izmena: 15 April 2019, 11:32:45 od strane Bocky »

« Odgovor #448 poslato: 15 April 2019, 22:22:30 »

Van mreže ZBiser

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 61
@Pongo, ovo je zaista bilo detaljno. Moje mišljenje je da ne možeš Skockane verzije prilagoditi svima u skladu sa našim prohtevima/ukusima/željama. Opcija koju si izabrao je da se Skockana maksimalno napuni. Mi, kako kome odgovara, isključujemo/uključujemo itd. Za speedcam konkretno, ima onaj program (zaboravio sam naziv), pre puta, udjem i podešavam....Neke speedcam fajlove sam izbrisao. Drugim rečima, prilagodio sebi.
Moje lično mišljenje je da ti je pristup kreiranju apk super, jer bih samostalno vrlo teško znao da dodajem/punim fajlove, tj. mnogo mi je lakše da isključujem ili brišem. Da ti ne napuniš i ne uključiš sve, kako bih znao šta ima, i šta ne želim.....

« Odgovor #449 poslato: 16 April 2019, 13:32:38 »

Van mreže ZBiser

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 61
Super je ovo. Sa dpi=280 dobijam lep prikaz, a sa dpi=300 odličan. Malo ću još štelovati. Hvala ti puno, morao sam da stavljam naočare za čitanje da bih video nazive ulica :-)