Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

iGO NextGen - SKOCKANE VERZIJE, Android

Autor (Pročitano 62932 puta)

Odg: iGO NextGen - SKOCKANE VERZIJE
« Odgovor #20 poslato: 08 April 2018, 23:45:14 »

Van mreže yastreb

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 178
  • -Pohvaljen: 84
  • Član u razvoju
  • 15
Ovo su UNIVERZALNE SKOCKANE verzije, i o tome je vodjeo racuna prilikom kreiranja da nekom mozda ne odgovara TTS vec zeli Nevenu.
Odes u lokalna podesavanja i izaberes Nevenu.
(click to show/hide)
Onda prodjes kroz ostala podesavanja kao na primer upozorenja za prekrsajne kamere:
(click to show/hide)
i podesis upozorenje zvucno a glas za kamere SC1063 jer su audio fajlovi za upozorenja sa Nevenom vec ukljuceni u arhivu.
Isto vazi i za ostala upozorenja primera radi za znake odabere se neki bip, klik, dong, ili sta vec.
Znaci ko ne zeli TTS samo podesi Nevenu i vozi...
NAPOMENA:
Zbog malog interesovanja za Nevenu ne planiram kreiranje posebnih skockanih verzija jer se radi bukvalno o podesavanju pa taj mali broj korisnika moze sam sebi da podesi po zelji.
Ako bude bilo veceg interesovanja za Nevenu kreiracu save sa podesavanjem za Nevenu...

Interesantno, ali u podešavanjima kod mene ne postoji nigde opcija za prekršajne kamere. Koja je putanja do tog podešavanja?
Da nije kojim slučajem ta opcija u "save" folderu inicijalno podešena da ne obaveštava o prekršajnim kamerama?
Ako je tako onda svi koji su preuzeli iGO Israel (prvu skockanu verziju) moraju obrisati "save" folder i pri inicijalnom startovanju navigacije odabrati da žele koristiti obaveštenja o prekršajnim kamerama?
Ili postoji drugo objašnjenje? Recimo da se nije ta opcija za kamere "izgubila" u najnovijoj LANG verziji koja je danas postavljena za download?
Ja sam ubacio taj jezik umesto onog od 20. marta koji je bio upakovan u iGO Israel.

« Odgovor #21 poslato: 09 April 2018, 00:00:15 »

Na mreži pongo_skin_support

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 108
  • -Pohvaljen: 7107
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 511
Postoji... Samo moras od reci do reci procitati prvi post.
Radi se o opciji [autorad] i objasnjena je pod SPECIFICNA PODESAVANJA u sys:
Kliknuti bilo gde na mapi, onda dugi klik na dugme za dodavanje nove POI
(click to show/hide)
kada se pored te ikonice pojavi nova ikonica za dodavanje prekrsaje kamere
(click to show/hide)
u meniju podesavanja ce biti vidljivo i podesavanje za kamere.
(click to show/hide)
Putanja do podesavanja je Meni/Podesavnja/Podesavanje skina/Upozorenja/Tacke upozorenja

« Odgovor #22 poslato: 09 April 2018, 00:24:08 »

Van mreže yastreb

• Zahvalnice
  • Član u razvoju
  • 15
Auu, kakva gimnastika da bih imao vidljivu opciju za podešavanja prekršajnih kamera.
Zar to nije moglo nekako da se aktivira po difoltu? Da ne mora svako da prolazi kroz ovaj postupak aktivacije vidljivosti prekršajnih kamera?
A ako ipak mora da se prolazi kroz ovu aktivaciju onda mislim da to uputstvo treba da stoji negde posebno, a ne u sklopu SPECIFICNA PODESAVANJA u sys.
Ja sam do sada imao iskustvo da se pri prvom startu navigacije (nakon instaliranja) bira opcija prikaza prekršajnih kamera. Ovo mi je skroz novo i neočekivano, da budem iskren.

Hvala puno na odgovorima!
EDIT:
Kad smo već kod ove teme, koja je logika iza te "autorad" opcije? Čemu to služi, da bi se sakrila ta opcija od policije ili je neki drugi razlog?
« Poslednja izmena: 09 April 2018, 09:07:00 od strane Nislija30, Reason: Koristiti EDIT »

« Odgovor #23 poslato: 09 April 2018, 00:42:17 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 511
DA u nekim zemljama je zabranjeno koristiti upozorenje na prekrsajne kamere i ova opcija resava taj problem.
Ispod 10km/h nestaju kamere i podesavanja za njih.
Postoji i Tipka - panika koja ima slicnu funkciju, ali da ne davim sa time.
Za konstantni prikaz kamera i podesavanja kome ova funkcija nije bitna u sys podesiti ovako:
[autorad]
detect=10
disabled=1

« Odgovor #24 poslato: 09 April 2018, 01:21:06 »

Van mreže yastreb

• Zahvalnice
  • Član u razvoju
  • 15

Onda svi koji budu hteli da koriste ove verzije bez VocalizerEx2 dodatka (bez TTS funkcija) treba da naprave korekcije koje si mi objasnio.
Znači najpre da u podešavanju za Voice prebace na Nevenu, a potom da aktiviraju vidljivost podešavanja prekršajnih kamera kako bi i tamo odradili promenu.
Ne znam da li bi zbog budućih korisnika koji neće koristiti VocalizerEx2 lakše bilo da ipak autorad funkcija bude deaktivirana u sys fajlu, a da oni korisnici koji žele da koriste autorad opciju otvore sys fajl i preprave sa disabled=1 na disabled=0.
Ako ove skockane verzije treba da budu maksimalno user friendly onda možda treba razmotriti da ih podesite tako da ljudi koji nemaju nikakva iskustva sa navigacijama i korigovanjem sys fajla budu pošteđeni ovih korekcija.
Ja lično imam dosta iskustva sa sys fajlovima jer sam u prošlosti više puta vršio razna podešavanja kod različitih PDA uređaja, ali verujem da ima ljudi koji nemaju znanja ni mogućnosti da vrše te promene.
Ili da im damo predlog da sednu u auto koji će neko drugi voziti i pri brzini većoj od 10km/h da uđu u podešavanja i promene zvučno obaveštenje za prekršajne kamere  :D
Naravno, ovo nikako ne bih preporučio da rade tako što će sami sesti u auto, voziti ga brže od 10km/h i pri tom pokušati menjati podešavanja.

« Odgovor #25 poslato: 09 April 2018, 08:50:46 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 511
Srpski latinica ima svoj LCID 2074 i trebalo bi ga koristiti
Kad je patriotizam u pitanju ja sam uvek za, samo nije bas svaki put tehnicki izvodljivo.
Ostavio sam ime foldera audio fajlova SC1063 iz dva razloga.
Prvi zato sto je on po defaultu podesen u pongo skinu, pa da bude lakse neiskusnim korisnicima za podesavanje
(a gotovo sam siguran da u srbiji niko nece koristiti litvanski audio tako da nema smetnji).
Samo predju sa TTS na Zvucno i odmah je aktivan SC1063.
Ovako mora dodatno da se klikne na Glas za kamere jos jednom da bi promenio sa SC1063 na SC2074 a za tu opciju u pongo skinu nema padajuceg menija, pa unosi dodatnu zabunu.
Drugo zato sto nisam mogao da se odlucim sta da uzmem (po obicaju kod nas je sve kompikovano pa i ovo)
LCID3098 - Serbian (Cyrillic)
LCID2074 - Serbian (Latin)
Ovaj LCID se odnosi na jezik a ovo su audio fajlovi.
Sta da odaberem:
SC3098 - audio cirilica
SCD2074 - audio latinica

« Odgovor #26 poslato: 09 April 2018, 09:43:59 »

Na mreži WOB

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 10
  • -Pohvaljen: 155
  • Aktivan član
  • 66
Pero, kad napišeš prevod adekvatno, onda će biti jasno... I neiskusnima i iskusnima
(click to show/hide)

A što se tiče tvoje nedoumice, da li ćirilica ili latinica... Pa pričamo o Pongo skinu... Nešto se ne sećam da ima ćirilični prevod za Pongo skin

« Odgovor #27 poslato: 09 April 2018, 09:51:08 »

Na mreži WOB

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 10
  • -Pohvaljen: 155
  • Aktivan član
  • 66
Auu, kakva gimnastika da bih imao vidljivu opciju za podešavanja prekršajnih kamera.
Zar to nije moglo nekako da se aktivira po difoltu? Da ne mora svako da prolazi kroz ovaj postupak aktivacije vidljivosti prekršajnih kamera?
A ako ipak mora da se prolazi kroz ovu aktivaciju onda mislim da to uputstvo treba da stoji negde posebno, a ne u sklopu SPECIFICNA PODESAVANJA u sys.
Ja sam do sada imao iskustvo da se pri prvom startu navigacije (nakon instaliranja) bira opcija prikaza prekršajnih kamera. Ovo mi je skroz novo i neočekivano, da budem iskren.
Postoji uputstvo, u Pongo paketu, u Read_me.rtf Fajl je zato tako i nazvan, da bi ga pročitali pre primene Pongo paketa.

« Odgovor #28 poslato: 09 April 2018, 10:40:56 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 511
Pero, kad napišeš prevod adekvatno, onda će biti jasno... I neiskusnima i iskusnima
[/spoiler]
A što se tiče tvoje nedoumice, da li ćirilica ili latinica... Pa pričamo o Pongo skinu... Nešto se ne sećam da ima ćirilični prevod za Pongo skin
Onda smo resili dilemu:
Ja cu da preimenujem folder a drugar @nislija30 neka prevede, posto se ja u prevod ne mesam.

« Odgovor #29 poslato: 12 April 2018, 23:41:10 »

Van mreže yastreb

• Zahvalnice
  • Član u razvoju
  • 15
Postoji uputstvo, u Pongo paketu, u Read_me.rtf Fajl je zato tako i nazvan, da bi ga pročitali pre primene Pongo paketa.

Pretpostavljam da postoji uputstvo, jedino što mi koji skinemo jednu od ovih skockanih verzija ne dolazimo u dodir sa tim uputstvom jer ne skidamo posebno pongo skin niti ga aktiviramo/deaktiviramo, on je jednostavno već po difoltu podešen po najoptimalnijim postavkama u samoj navigaciji.
Svi moji komentari su tu isključivo da bi se olakšalo korišćenje ovih skockanih verzija, pogotovo korisnicima koji nemaju puno dodirnih tačaka sa iGO navigacijama i nisu vični promenama određenih postavki skina ili same navigacije. Nemam zaista loše namere, nadam se da svi zajedno možemo pomoći ovim dobrim ljudima da naprave savršene verzije navigacija kojima se ne može naći skoro ni jedna zamerka, i da pritom budu laka za korišćenje i najvećim laicima.
Zato je dobro da se ljudi javljaju kada naiđu na neki problem i objasne ga ovde kreatorima ovih verzija kako bi se one dodatno unapredile.