Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

iGO NextGen - SKOCKANE VERZIJE, Android

Autor (Pročitano 70585 puta)

cvele018, senco84, misakg, njuskalo, Randy17, mkalajdz, bgtaksista, Mixajlo, mradmilovic, proauto i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Odg: iGO NextGen - SKOCKANE VERZIJE
« Odgovor #10 poslato: 02 April 2018, 14:03:15 »

Na mreži chifta

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 61
  • -Pohvaljen: 10
  • Član u razvoju
  • 29
zavisi koje mape koristis...na here mape govori pancevo a kad si na tom tom onda govori pančevo..bar ja mislim da je tako..
recice ti kolege koji su magovi za iGo tacno sta i kako :)

« Odgovor #11 poslato: 02 April 2018, 14:05:44 »

Na mreži Nislija30

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 70
  • -Pohvaljen: 1709
  • Global Moderator
  • Aktivan član
  • *
  • 135
  Probao sam na sve 4 skockane verzije i desava mi se sledece . Pri izgovaranju  ulica kada su mi podesene here mape umesto  č,ć izgovara c , Pancevo umesto Pančevo .kada prebacim na tomtom mape izgovor č,ć je normalan . Da li neko zna u cemu je problem . Hvala
Problem je u HERE mapama. Ne gubi energiju  neće se promeniti jer proizvođač neće uskoro da to koriguje.
Pre postavljanja posta/teme pogledajte da li već postoji.

« Odgovor #12 poslato: 02 April 2018, 16:04:55 »

Na mreži pongo_skin_support

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 115
  • -Pohvaljen: 7953
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 547
Takodje sa HERE karte kaze "as makronom" i "ćirilicko slovo" a sa TOMTOM ispravno izgovara.
Zato i imamo map changer, da se brzo i lako predje sa jednog na drugi provajder.
HERE je mnogo bolji sa adresama od TOMTOM.
Resenje za ovaj problem je vrlo jednostavno:
Izaberes HERE nadjes adresu izracunas rutu, u par sekundi predjes na TOMTOM i vozis...

« Odgovor #13 poslato: 05 April 2018, 14:13:33 »

Na mreži JAGoci

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 117
  • -Pohvaljen: 1
  • Član u razvoju
  • 10
Zamolio bih člana pongo_skin_support da, ukoliko je to moguće, napiše u čemu su izmene skockanih verzija sa prvog posta, skinuo sam aplikaciju pre nekoliko dana a sad vidim da je danas vršena poslednja izmena pa da li skidati današnju verziju, konkretno iGO NextGen Israel v9.18.27.687519, Pongo Skin 20.03.2018 UX, data, sys, lang, voice, save, karte HERE 2017.Q4 i TOMTOM 2017.12 samo srbija, itd.

« Odgovor #14 poslato: 05 April 2018, 19:13:05 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 547
Ok moja greska nisam u prvom postu naveo nacin na koji azuriram, bice ispravljeno, pa urednici mogu da obrisu ovaj post...
Samo je ovaj datum bitan:
(click to show/hide)
Datum izmene posta:
(click to show/hide)
Potpuno nebitno u konkretnom slucaju sam izmenio neki text ali sto se tice skockanih verzija nista nije menjano od 26.03.2018.
Kada bude bilo izmena samih verzija taj datum ce se promeniti zato je i 26.03.2018 oznacen crveno kao bitan.

« Odgovor #15 poslato: 08 April 2018, 21:05:46 »

Na mreži yastreb

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 178
  • -Pohvaljen: 85
  • Član u razvoju
  • 15
Da li ove "skockane verzije" rade isključivo uz VocalizerEx2 ili mogu da ubacim Nevenu i da koristim navigaciju kao što sam je do sada koristio, bez TTS funkcije?
Navigaciju u telefonu koristim isključivo za neke kratke relacije, kada mi je potrebna adresa u gradu koji slabije poznajem, za duža putovanja koristim PDA navigaciju.
Ne bih da u telefon ubacujem i VocalizerEx2 ako baš ne moram, a kao što rekoh sve te dodatne funkcije zvuka mi uopšte nisu potrebne, pogotovo ne želim da slušam izveštačen digitalizovan glas kao što je ovaj Lanin.

Moj predlog je da se "skockaju" verzije bez Vocalizera, sa standardnim Neveninim glasom, a ako nekome baš treba TTS neka skine i koristi ove verzije kojima je neophodna instalacija VocalizerEx2.
Verujem da dosta ljudi nema potrebu da koristi TTX, a isto tako mnogima nije sve jedno da li će da opterećuju memoriju telefona nepotrebnim aplikacijama.
Ja sam bio sasvim zadovoljan pređašnjim verzijama navigacije koje nisu imale TTS funkciju za srpski jezik, imao sam apsolutno sve podatke vizuelno prezentiranje na ekranu, i dovoljno mi je bilo samo da me Nevena glasovno upozori kada se približavam narednom skretanju, mada sam i taj podatak imao vizuelno prikazan, tako da mi ni to nije neophodno.

Ne kažem da sve ovo što radite nije sjajno, zaista, svaka vam čast na trudu i želji da podelite ove aplikacije sa nama, ali jednostavno smatram da "skockane" verzije treba da budu upravo to - skockane. A ne da sam uslovljen da instaliram aplikaciju u telefon (koja je inače 415MB koliko vidim), da bi mi "skockana" navigacija normalno radila.

« Odgovor #16 poslato: 08 April 2018, 22:39:52 »

Na mreži pustinjak

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 339
  • -Pohvaljen: 2266
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 208
Može da radi bez Vokalizera bez problema.Sam Vokalizer i TTS je samo poboljšanje cele navigacije i nije uslov da bi ista radile normalno.Samo ubaci lang fajl koji je u zipu čisto da sve opcije budu na srpskom.

« Odgovor #17 poslato: 08 April 2018, 22:44:12 »

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 547
Da li ove "skockane verzije" rade isključivo uz VocalizerEx2 ili mogu da ubacim Nevenu i da koristim navigaciju kao što sam je do sada koristio, bez TTS funkcije?
Navigaciju u telefonu koristim isključivo za neke kratke relacije, kada mi je potrebna adresa u gradu koji slabije poznajem, za duža putovanja koristim PDA navigaciju.
Ne bih da u telefon ubacujem i VocalizerEx2 ako baš ne moram, a kao što rekoh sve te dodatne funkcije zvuka mi uopšte nisu potrebne, pogotovo ne želim da slušam izveštačen digitalizovan glas kao što je ovaj Lanin.

Moj predlog je da se "skockaju" verzije bez Vocalizera, sa standardnim Neveninim glasom, a ako nekome baš treba TTS neka skine i koristi ove verzije kojima je neophodna instalacija VocalizerEx2.
Verujem da dosta ljudi nema potrebu da koristi TTX, a isto tako mnogima nije sve jedno da li će da opterećuju memoriju telefona nepotrebnim aplikacijama.
Ja sam bio sasvim zadovoljan pređašnjim verzijama navigacije koje nisu imale TTS funkciju za srpski jezik, imao sam apsolutno sve podatke vizuelno prezentiranje na ekranu, i dovoljno mi je bilo samo da me Nevena glasovno upozori kada se približavam narednom skretanju, mada sam i taj podatak imao vizuelno prikazan, tako da mi ni to nije neophodno.

Ne kažem da sve ovo što radite nije sjajno, zaista, svaka vam čast na trudu i želji da podelite ove aplikacije sa nama, ali jednostavno smatram da "skockane" verzije treba da budu upravo to - skockane. A ne da sam uslovljen da instaliram aplikaciju u telefon (koja je inače 415MB koliko vidim), da bi mi "skockana" navigacija normalno radila.
Ovo su UNIVERZALNE SKOCKANE verzije, i o tome je vodjeo racuna prilikom kreiranja da nekom mozda ne odgovara TTS vec zeli Nevenu.
Odes u lokalna podesavanja i izaberes Nevenu.
(click to show/hide)
Onda prodjes kroz ostala podesavanja kao na primer upozorenja za prekrsajne kamere:
(click to show/hide)
i podesis upozorenje zvucno a glas za kamere SC1063 jer su audio fajlovi za upozorenja sa Nevenom vec ukljuceni u arhivu.
Isto vazi i za ostala upozorenja primera radi za znake odabere se neki bip, klik, dong, ili sta vec.
Znaci ko ne zeli TTS samo podesi Nevenu i vozi...
NAPOMENA:
Zbog malog interesovanja za Nevenu ne planiram kreiranje posebnih skockanih verzija jer se radi bukvalno o podesavanju pa taj mali broj korisnika moze sam sebi da podesi po zelji.
Ako bude bilo veceg interesovanja za Nevenu kreiracu save sa podesavanjem za Nevenu...

« Odgovor #18 poslato: 08 April 2018, 23:01:05 »

Na mreži yastreb

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 178
  • -Pohvaljen: 85
  • Član u razvoju
  • 15
Sad mogu da deinstaliram i obrišem VocalizerEx2.

Inače, jedna informacija za ljude koji budu imali problem na koji sam ja naišao sa instalacijom Vocalizera:
Nakon što sam prebacio folder VocalizeEx2 u internu memoriju i instalirao aplikaciju, ušao sam u podešavanja telefona kako bih aktivirao aplikaciju VocalizerEx2 za podrazumevanu. Nakon toga sam bezuspešno pokušavao da u podešavanju za VocalizerEx2 podesim putanju do foldera u kojem se nalazi ovaj prilagođeni hrvatski jezik, međutim taj folder uopšte nije bio vidljiv. Pokušavao sam na razne načine da učinim folder vidljivim, ali bez uspeha.
Na kraju sam napravio na memorijskoj kartici folder, nazvao ga VocalizerTTS i u njega iskopirao onaj hrh folder. Kada sam to uradio VocalizerTTS folder je postao vidljiv i mogao sam u podešavanjima da odaberem putanju do tog foldera.
Znači, može se desiti da kod još nekoga VocalizerEx2 ne koristi internu memoriju za isčitavanje fajlova jezika koji se koristi, pa samo taj folder sa jezikom prebacite na memorijsku karticu, pokažete putanju do fodlera i problem je rešen.

Inače, telefon koji koristim ima Android 8.0 (EMUI 8.0 - Huawei P10).

« Odgovor #19 poslato: 08 April 2018, 23:43:39 »

Na mreži WOB

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 10
  • -Pohvaljen: 162
  • Aktivan član
  • 66
glas za kamere SC1063 jer su audio fajlovi za upozorenja sa Nevenom vec ukljuceni u arhivu.
1063 je LCID za litvanski jezik.
Srpski latinica ima svoj LCID 2074 i trebalo bi ga koristiti