Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

iGO Primo/iGO NextGen - Izmeštanje sadržaja content foldera

Autor (Pročitano 3973 puta)

cola77 i 1 gost pregledaju ovu temu.

« poslato: 05 Februar 2018, 15:56:09 »

Na mreži WOB

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 10
  • -Pohvaljen: 155
  • Aktivan član
  • 66

Izmeštanje sadržaja content foldera u poseban folder, na internoj ili eksternoj memoriji ima smisla činiti u slučajevima:

- kada na internoj memoriji nema dovoljno slobodnog prostora za sadržaje mapa i poi
- kada korisnik ima više iGO aplikacija na uređaju, i želi da sve aplikacije koriste iste sadržaje mapa i poi

Predlažemo instalaciju Total Commander ili X-Plore aplikacije na uređaju, kako bi bilo lakše sprovesti neophodne korake

1. iGO data folder (iGO_Basar, iGO_Israel, iGO_Pal, ...) kopirati u koren (root) interne memorije uređaja (Default Write Disk) i instalirati iGO aplikaciju. Možete i pokrenuti iGO aplikaciju jednom, čisto da biste videli da li App radi i da biste sproveli osnovna podešavanja.

2. U korenu (root-u) eksterne SD kartice ili interne memorije ili gde već ima najviše raspoložive memorije napravite npr. folder iGO_Maps i u njemu folder content. (iGO_Maps ne mora tako da se zove, može se zvati kako god poželite, ali je bitno da naziv bude "u komadu", bez razmaka).
(click to show/hide)

3. Iz iGO data folder, iz foldera content, premestite (move) foldere building, car, dem, map i poi u novoformirani iGO_Maps/content/  i te foldere napunite željenim odgovarajućim sadržajem. (Teoretski, možete premestiti sve foldere, osim foldera speedcam, koga možete samo kopirati i onda deliti isti sadržaj za kamere za više aplikacija, ali folderi  building, car, dem, map i poi su najkritičniji, jer sadrže velike datoteke)
(click to show/hide)

4. U Total Commanderu otvorite novoformirani iGO_Maps/content/ i zapamtite putanju do njega
(click to show/hide)

5. U iGO data folderu nađite postojeći sys.txt fajl i otvorite ga pomoću Totalcmd-Editor i potražite linije [folders]. Upišite ili aktivirajte označene linije
           has_secondary_root=1   
           content="/storage/sdcard0/iGO_Maps/content/"       ova linija mora biti identična onome što ste pročitali u tački 4. uputstva     
(click to show/hide)

6. Snimite izmenjeni sys.txt fajl i pokrenite iGO aplikaciju

Sada će vaša iGO aplikacija prikazati sadržaje, koje ste snimili u poseban folder
Korak 5. ponovite za svaku instaliranu iGO aplikaciju na vašem uređaju.
« Poslednja izmena: 22 Mart 2018, 16:04:47 od strane WOB »

Odg: iGO Primo/iGO NextGen - Izmeštanje sadržaja content foldera na SD Card
« Odgovor #1 poslato: 26 Februar 2018, 19:24:21 »

Van mreže ZBiser

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 66
  • -Pohvaljen: 14
  • Aktivan član
  • 62
Ako sam dobro razumeo, napisao si da se folder speedcam ne prebacuje u folder [content] na sdcard.
Meni na internoj u /content/ nema nista u speedcam folderu, nego u content folderu na sdcard, i funkcionise

« Odgovor #2 poslato: 26 Februar 2018, 19:36:18 »

Na mreži WOB

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 66
Može, a i ne mora... Zavisi šta želiš... Ako želiš da više iGO aplikacija deli isti content, onda prebaci sve. Samo vodi računa da Primo i NextGen nemaju isti Lang... Ostalo sve može...

« Odgovor #3 poslato: 26 Februar 2018, 21:12:21 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 63
  • -Pohvaljen: 7502
  • Global Moderator
  • Veteran
  • *
  • 614
...Ako sam dobro razumeo, napisao si da se folder speedcam ne prebacuje u folder [content] na sdcard.
Meni na internoj u /content/ nema nista u speedcam folderu, nego u content folderu na sdcard, i funkcionise

To zavisi od sistema koji imaš u telefonu.
Novije verzije Androida imaju zabranu upisa aplikacija na SD karticu (iz nekih bezbedonosnih razloga) pa time i iGO ne može da kreira spudb fajl niti da ga modifikuje.
Kod nekih modela to je moguće, kod rutovanih telefona to je moguće, kod svih kuvanih romova je naravno moguće.
Ali, pametnije je da ostane u internoj, ionako zauzima smešno malo prostora.

« Odgovor #4 poslato: 28 Februar 2018, 20:20:59 »

Na mreži kikindos

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 109
  • -Pohvaljen: 19779
  • Moderator foruma
  • Veteran
  • *
  • 611
slazem se  jednom kad se rutuje mob krecu grdni problemi a posto sadasnji mobilni imaju dovoljno memorije potpuno je besmisleno rutovati mob
objasnjenje Kupis preko mreze bilo koje i imas 2 god garancije a naravno ako ide root pro i ne znam koji jos ne moze se sakriti tako da ne vredi rizikovati garanciju cackanje pogotovo kod samsunga
kingoroot je interesantan sve izbrises vratis preko nekih proroot unistalera i on se posle mesec dana vrati
uspori mobilni
napominjem garancija se gubi rutovanjem mobilnog a otkriva se servisnim softverom

Van mreže uhsmor

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 34
  • -Pohvaljen: 0
  • Član u razvoju
  • 4
Instalirao sam iGO Izrael 9.18.27.687519 (Jan 26 2017) i stavio par mapa i radi posle osnovne instalacije. Probao sam da izmestim content ali nešto ne ide. Inače u sys.txt ima android_secondary_root_path=... a ne content=.... U svakom slučaju kad upišem putanju prijavljuje da ne može da nađe mape ukoliko ih nema na internoj memoriji (iako sam izmenio putanju u sys.txt) a radi ako ih ima na internoj memoriji (iako je putanja drugačija u sys.txt). Na ovom telefonu nisam nikad pre instalirao ni jednu verziju iGO-a...

Je l neko menjao ovo na pomenutoj verziji Izraela?
« Poslednja izmena: 22 Mart 2018, 00:34:43 od strane uhsmor »

Na mreži WOB

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 66
content="/storage/sdcard0/iGO_Maps/content/"
ili
android_secondary_root_path="/storage/sdcard0/iGO_Maps"

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 63
  • -Pohvaljen: 7502
  • Global Moderator
  • Veteran
  • *
  • 614
Instalirao sam iGO Izrael 9.18.27.687519.... Probao sam da izmestim content ali nešto ne ide. Inače u sys.txt ima android_secondary_root_path=... a ne content=....

A mobini je...? Verzija Androida je...?

Ako linija nema, upišeš ih sam.

Ne trebaju linije za content uopšte, idu samo ove dve:
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"

i najčešće ih ima u sys, samo su neaktivne (stavljen znak tačkazarez na početku linije)

Ali, obrati pažnju, na boldovanu vrednost. to je naziv kartice i promenljiv je u zavisnosti od verzije Androida i kastomizacije proizvođača.
Obično je kod Androida serija iznad LoliPopa u obliku xxxx-zzzz

I naravno, na kartici se kreira folder addons, u njega se stavlja kompletan sadržaj foldera content iz iGO-a, cela struktura po propisu,
osim speedcams. On mora da ustane u internoj memoriji uređaja na svom mestu.

Inače, WOB jeste malo uneo zabunu u početnom postu. NHF.
Ako je već naslov teme izmeštanje na SD karticu, neka bude samo to. Tema za zajednički sadržaj u korenu unterne memorije već postoji.

P.S. Iako ovim načinima može proizvoljno da se dodeli ime folderu za mape, postoji dobar razlog zašto se on zove ADDONS.
Naime, to je nomenklatura koja postoji od samog početka iGO-a, mehanizam koji je ugrađen u softver, da on povlači taj sadržaj čak i kada u sys fajlu nije upisano ništa.
Svaka verzija iGO-a, pa i najmodernija, ume ponekada da zaglupavi ako se ime razlikuje. Zato je malo pametnije poštovati ovo i neka druga pravila.
« Poslednja izmena: 22 Mart 2018, 07:32:42 od strane Bocky »

Van mreže uhsmor

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 34
  • -Pohvaljen: 0
  • Član u razvoju
  • 4
Telefon je Huawei Mate 9, Android 8.0. Linije su postojale i bile su aktivne i android_secondary_root_path je vodio ka internoj memoriji.

E sad ja sam na SD kartici napravio folder "iGO_Maps" i u njemu napravio folder "content" pa je putanja (iz Total Commandira pročitao) bila "/storage/6661-6631/iGO_Maps/content" što sam i stavio u sys fajlu.

Znači na SD kartici treba da napravim folder "addons" i tu stavim sve što je u content folderu na internoj memoriji (osim speedcams)? Probaću u međuvremenu pa ću javiti ako nešto uradim. Zapravo ovo prvo radim na telefonu pa kad tu proradi probaću da instaliram na android multimediji u autu.

Na mreži WOB

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 66
Telefon je Huawei Mate 9, Android 8.0. Linije su postojale i bile su aktivne i android_secondary_root_path je vodio ka internoj memoriji.

E sad ja sam na SD kartici napravio folder "iGO_Maps" i u njemu napravio folder "content" pa je putanja (iz Total Commandira pročitao) bila "/storage/6661-6631/iGO_Maps/content" što sam i stavio u sys fajlu.

Znači na SD kartici treba da napravim folder "addons" i tu stavim sve što je u content folderu na internoj memoriji (osim speedcams)? Probaću u međuvremenu pa ću javiti ako nešto uradim. Zapravo ovo prvo radim na telefonu pa kad tu proradi probaću da instaliram na android multimediji u autu.

Ne.

U sys.txt treba da staviš redove

has_secondary_root=1
content="/storage/6661-6631/iGO_Maps/content"

ili

has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/6661-6631/iGO_Maps"