Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

Rudarenje?

Autor (Pročitano 1871 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Rudarenje?
« poslato: 30 Novembar 2017, 15:45:20 »

Van mreže gale50950

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 591
  • -Pohvaljen: 553
  • Aktivan član
  • 39
Primecujem da ulazom na forum skoci CPU usage na 50-60% u idle  NON STOP, pregledajte HTML kod servera, da niste dobili  na kraju koda uljeza, istina drzim stari firefox 53.5ESR ,zbog ACE Streama, inace pojava je vrlo neprijatna, izgori procesor na slabijim masinama i jos stosta

Odg: Rudarenje?
« Odgovor #1 poslato: 30 Novembar 2017, 17:19:31 »

Na mreži Agata

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 5537
  • -Pohvaljen: 484824
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 15106
  • pazi kako hodaš, koračaš po mojim snovima
Da li bi bio ljubazan da uslikaš kako bi nam pokazao, jer kod mene je sve ok, a to ok je 2 %
Da nije okružen budalama, pametan čovjek često ne bi znao što da misli.

« Odgovor #2 poslato: 01 Decembar 2017, 21:08:44 »

Na mreži drsko™

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 43
  • -Pohvaljen: 148832
  • Global Moderator
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 9247

« Odgovor #3 poslato: 02 Decembar 2017, 11:48:24 »

Van mreže gale50950

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 39

ikod mene na win7, ne primecujem to, ali tad sam bio na linuxu *a i (sada) i ta pojava je cudna (slika prilozena je i idle stanju testirano  sada u vrenenu 15 minuta)
proces Web content, bi trebao biti vas forumski (sa servera)

Ostale stranice idu normalno

Linux Ubuntu 14.04 LXDE (Zorin)

Lep pozdrav

Ovde je skriveni sadržaj !!!
Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

ivinjenje za zivi link, bio sam lenj za resize
« Poslednja izmena: 02 Decembar 2017, 11:58:45 od strane gale50950 »

« Odgovor #4 poslato: 02 Decembar 2017, 12:21:44 »

Van mreže MGB™

• EggDrop
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 779
  • -Pohvaljen: 67661
  • Prijatelj foruma
  • 5383
Procesor da izgori moze samo ako se nestrucno klokuje jer svaka ploca ima yastitu od pregrevanja i da dodje do kriticne tacke restartova ce se komp.To je po jedan,ne ynam cemu palsenje ljudi.

Sto se tice opterecenja CPU meni ne prelazi na pocetnoj 15% sto mislim da je ok jer ima par reklama verovatno u nekima slajdovi rade na bazi nekog flasha.

« Odgovor #5 poslato: 02 Decembar 2017, 14:30:29 »

Van mreže gale50950

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 39
Procesor da izgori moze samo ako se nestrucno klokuje jer svaka ploca ima yastitu od pregrevanja i da dodje do kriticne tacke restartova ce se komp.To je po jedan,ne ynam cemu palsenje ljudi.

Sto se tice opterecenja CPU meni ne prelazi na pocetnoj 15% sto mislim da je ok jer ima par reklama verovatno u nekima slajdovi rade na bazi nekog flasha.
Nikoga ne plasim,bas me briga nek radi ko sta hoce i slusa koga hoce, samo primer sam naveo, evo sa no script add-onom ista stvar, istina imam specificnu situaciju, navedeni brows. i OS,pa bi bilo interesantnije da se javi neko iz istog okruzenja,naveo sam DA NIJE SLUCAJ U Windowsu

« Odgovor #6 poslato: 02 Decembar 2017, 15:53:03 »

Na mreži BingoZR™

• Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 787
  • -Pohvaljen: 34897
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 5302
    • MegaSrbija
Na ovom slabom računaru,kao i na onom mom drugom koji je aviom spram ovog starog Celeron procesora,skoro da nema neke razlike u potrošnji resursa što se ovog foruma tiče.Isto koristim sve što se tiče browsera i dodataka,a to su NoScript Lite i uBlock Origin,a browser je Firefox Quantum x64 koji redovno ažuriram.AV je 360 Total Security.Proveri sa nekom aplikacijom šta ti i koliko uzima resursa,ne verujem da je Mozilla u pitanju,kao ni da je ovaj forum.
Svi moji fajlovi su arhivirani sa WinRAR 5.71, za raspakivanje preporučujem da koristite tu verziju-https://megasrbija.com/index.php?topic=342.30

« Odgovor #7 poslato: 02 Decembar 2017, 17:13:52 »

Van mreže MGB™

• EggDrop
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 779
  • -Pohvaljen: 67661
  • Prijatelj foruma
  • 5383
https://i.imgur.com/wRXIdjm.jpg
Rudarenje?

« Odgovor #8 poslato: 02 Decembar 2017, 17:48:50 »

Van mreže gale50950

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 39
Na ovom slabom računaru,kao i na onom mom drugom koji je aviom spram ovog starog Celeron procesora,skoro da nema neke razlike u potrošnji resursa što se ovog foruma tiče.Isto koristim sve što se tiče browsera i dodataka,a to su NoScript Lite i uBlock Origin,a browser je Firefox Quantum x64 koji redovno ažuriram.AV je 360 Total Security.Proveri sa nekom aplikacijom šta ti i koliko uzima resursa,ne verujem da je Mozilla u pitanju,kao ni da je ovaj forum.

Ovde je skriveni sadržaj !!!
Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

ovaj djavo vuce kad je otvoren na ekranu ,WIN7ul.,AMD Athlon.X2(2X2.5)4gHz DDR2 FirefoxESR52.5

na praznom bez.gif reklama je 15% idle ALI WINDOWS,u LINUX-u nesto ne stima, neobjasnjivo, ali opet kazem voleo bih komentar linuxasa za WEB CONTENT proces(ili deamon?) u ovom zadnjem firefoxu52.5ESR ,da li je to u vezi NPAPI podrske, zasto je velika potrosnja resursa na recimo ovoj strani , (web content proces) a drugde ne
u redu sam cu, zao mi ako neko misli da je ovo frka

« Odgovor #9 poslato: 02 Decembar 2017, 17:57:41 »

Na mreži BingoZR™

• Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 787
  • -Pohvaljen: 34897
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 5302
    • MegaSrbija
Probaj sa opcijom Block element.To imaš u uBlock Origin,ne sećam se kakav naziv ima u AddBlocku,ali treba da je nešto slično.Klikom na bilo koju reklamu,tačnije desnim klikom,možeš blokirati šta god ti je volja od reklama na forumima.Mada opet ne verujem da je u tome problem,ali probaj.Kao što si video,na Windowsu tih problema nema.Linux nikad nisam koristio pa ne znam kako se ponaša.
Svi moji fajlovi su arhivirani sa WinRAR 5.71, za raspakivanje preporučujem da koristite tu verziju-https://megasrbija.com/index.php?topic=342.30