Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

W3Schools

D O B R O    D O S L I    ! ! !

WINDOWS XP setup zamrzne

Autor (Pročitano 307 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

WINDOWS XP setup zamrzne
« poslato: 15 Decembar 2016, 11:13:14 »

Van mreže DJ_Bebi

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 180
  • -Pohvaljen: 3
  • Nov član
  • **
  • 6
Pozdrav, imam neki stari komp na koji treba da instaliram windows xp, međutim kada krenem sa instalacijom, formatiram disk, sve krene ok i onda kada kopira one .dll fajlove sys fajlove itd, tamo na početku svaki put mi zakuca na 98 ili 96 posto posla....pokušao sam sa više verzija xp-a, pokušao sam menjati hard disk, pokušao menjati procesor, ram memoriju vadio stavljao drugu, menjao sam i dvd rom, i stalno mi zakucava...imam matičnu MSI MS 6585F1 Ver 20A, 2GB ram, procesor celeron 2:66GHz, HDD maxtor 120 GB....Potreban mi je taj komp samo za pregledavanje interneta i tako neke stvari....šta bi mogao biti problem? Šta uraditi? Hvala na odgovorima....

Odg: WINDOWS XP setup zamrzne
« Odgovor #1 poslato: 15 Decembar 2016, 12:27:02 »

Na mreži Wrove

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 66
  • -Pohvaljen: 448
  • Aktivan član
  • 74
Pitanje, koji medij koristiš za instalaciju?

« Odgovor #2 poslato: 15 Decembar 2016, 15:29:20 »

Na mreži sofronije s

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 78
  • -Pohvaljen: 14419
  • Global Moderator
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 1733
hm viđao sam takve slučajeve i ako je tako kako je navedeno onda je do medija tj uradi bootable USB nemoj sa cd da butuješ i narawno može da bude i do instalacionog diska tj windowsa menjaj windows imaš na forumu original xp
sve sto ne znas pitaj google

« Odgovor #3 poslato: 15 Decembar 2016, 16:59:23 »

Na mreži Wrove

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 74
hm viđao sam takve slučajeve i ako je tako kako je navedeno onda je do medija tj uradi bootable USB nemoj sa cd da butuješ i narawno može da bude i do instalacionog diska tj windowsa menjaj windows imaš na forumu original xp

Pitanje je da li PC ima opciju za podizanje sa USB-a (nisam proveravao). Ali moja pretpostavka je da koristi piši-briši disk.

Koliko vidim iz posta, isprobao je više verzija windowsa.

« Odgovor #4 poslato: 15 Decembar 2016, 18:08:33 »

Van mreže DJ_Bebi

• Zahvalnice
  • Nov član
  • **
  • 6
Ma probao sam više diskova...ne piši briši nego obične....napravio sam usb bootable disk...pa ću probati da vidim šta će biti..obaveštavaću vas dalje hehe

« Odgovor #5 poslato: 15 Decembar 2016, 18:30:23 »

Van mreže MGB™

• EggDrop
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 613
  • -Pohvaljen: 53047
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 6049
Ostavi ga jedno posla sata ili sat na tom procentu nemoj prekidati..... odmrznuce se.....

« Odgovor #6 poslato: 15 Decembar 2016, 18:46:59 »

Van mreže DJ_Bebi

• Zahvalnice
  • Nov član
  • **
  • 6
Pokušao sam sa usb loadom međutim u koji god port da ubacim bude mi load disk error odnosno ne može da čita podatke sa diska...ali prepozna ga u biosu...sada probao ponovo sa cd-om, nema šanse blokira odmah na početku

« Odgovor #7 poslato: 15 Decembar 2016, 21:55:25 »

Na mreži Wrove

• Zahvalnice
  • Aktivan član
  • 74
Pokušao sam sa usb loadom međutim u koji god port da ubacim bude mi load disk error odnosno ne može da čita podatke sa diska...ali prepozna ga u biosu...sada probao ponovo sa cd-om, nema šanse blokira odmah na početku

"load disk error" pa ne dižeš sa CD-a, nego sa USB-a. Da li si podesio u BIOS da podiže sa USB-a (USB-HDD ili sl)?
Ili ako ima tu opciju sa nekim od funkcijskih tastera, Obično su na F11 ili F12.

http://www.igreklik.com/slike/images/43989339187566540754.jpg
WINDOWS XP setup zamrzne

http://www.igreklik.com/slike/images/49494114201501567013.png
WINDOWS XP setup zamrzne

http://www.deskdecode.com/wp-content/uploads/2014/08/press-any-key-to-boot-from-usb-usb-bootable-pendrive.jpg
WINDOWS XP setup zamrzne
« Poslednja izmena: 15 Decembar 2016, 22:12:52 od strane Wrove »

« Odgovor #8 poslato: 15 Decembar 2016, 22:35:13 »

Van mreže DJ_Bebi

• Zahvalnice
  • Nov član
  • **
  • 6
NAravno da dižem s usb-a ali on ga prepozna kao mini hdd zato mi je to napisao, ali shvatio sam da je hardverska greška u nečemu, mislim u matičnoj, ili procesoru, jer sam u drugi komp ubacio sve osim procesora, znači na drugu matičnu samo, stavio i odmah ga dignuo sa usb cd-a...tako da sam rešio privremeno problem hehe...hvala svakako na pomoći....a matična nema takav bios kao što si ti uslikao, ima malo lošiji i sa manje opcija, možda bi flešovanje njega donelo neka poboljšanja ali nije mi se dalo, bolje sam ovako prebacio sve i instalirao, pa će valda koristiti