Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O    D O S L I    ! ! !

Akvaristika

Autor (Pročitano 8002 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Odg: Akvaristika
« Odgovor #10 poslato: 01 Mart 2017, 01:46:10 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 508
  • -Pohvaljen: 25039
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156
Akvaristika

The authoritative information and advice you need, illustrated throughout with full-color photographs--now revised and redesigned to be even more reader-friendly!

A freshwater aquarium offers an endlessly fascinating pageant of movement and color. But how do you set up a tank and select the right fish? And how do you maintain an aquarium to keep your fish happy and healthy? This updated guide delivers the answers, providing all the facts and advice you need, including:
* Tips on setting up and designing your aquarium
* An illustrated guide to popular tropical fish
* Pointers on selecting the right mix of fish
* The lowdown on maintaining your aquarium
* Guidance on keeping your fish healthy
* The scoop on how to breed your fish

files:flash

Ovde je skriveni sadržaj !!!
Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

« Poslednja izmena: 01 Septembar 2018, 22:23:19 od strane Lola123 »
Trenutno sam odsutan s foruma pa vas molim da mi ne šaljete poruke.

« Odgovor #11 poslato: 03 Mart 2017, 02:10:25 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156
Akvaristika

Ta je knjiga za razliku od knjiga „Nature World Aquarium“ više nego „slikovnica“. Ona zadire u tajne uređivanja akvarija u amanovskom stilu i to od početka formiranja akvarija preko svih faza uređivanja (odabir akvarija, supstrata, hardwarea, bilja, instalacija akvarija i aparature, uređenje akvarija s prikazanim razmještajem, faze cikliranja i uvođenja riba) pa sve do finalnog izgleda akvarija. Za svih petnaestak akvarija koji su predstavljeni u ovoj knjižici dani su podaci o dimenzijama akvarija, jačini rasvjete i dužini iluminacije, temperatura i osnovne kemijske vrijednosti vode (pH, GH, KH), vrste biljaka, vrste riba i skica prostornog razmještaja hardwarea i bilja. Navode se i mnoge korisne informacije o razlozima danog prostornog razmještaja. Time Amano otkriva neke tajne dobrog aquascapinga i knjiga na neki način postaje udžbenik iz kojeg mogu učiti oni kojima je autor na neki način uzor u uređivanju akvarija. Skice razmještaja su popraćene autorovim komentarima i objašnjenjima i zbog toga su vrlo edukativne. Formiranje jednog akvarija popraćeno je fotografijama svih faza od samog početka formiranja pa do konačnog izgleda.

Knjiga je na engleskom.

Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

« Poslednja izmena: 30 Avgust 2018, 23:28:51 od strane Lola123 »

« Odgovor #12 poslato: 03 Mart 2017, 02:34:43 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156
Akvaristika

To create and maintain a healthy aquarium is the aspiration of all fishkeepers. But why do problems affect some aquariums and not others? Is it possible to achieve that elusive natural balance? Here, at last, is a clear introduction to the spectrum of subjects involved, from the quality of water to the latest
remedies for disease.

« Poslednja izmena: 30 Avgust 2018, 23:21:29 od strane Lola123 »

« Odgovor #13 poslato: 03 Mart 2017, 02:48:26 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156
THE COMPLETE AQUARIUM GUIDE, Fish, Plants, and Accessories for your Aquarium. Comprehensive guide to setting up an aquarium, both fresh and salt water tanks. Includes selecting fish, plants, and invertebrates, the feeding and health of your fish, and techniques for assembling and customizing your tank. Detailed instructions for all levels of expertise, from beginner to advanced aquarist.

« Poslednja izmena: 30 Avgust 2018, 23:14:52 od strane Lola123 »

« Odgovor #14 poslato: 03 Mart 2017, 03:05:49 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156

« Poslednja izmena: 20 April 2018, 20:07:07 od strane Lola123 »

« Odgovor #15 poslato: 30 Mart 2017, 01:38:54 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156
Akvaristika

This book shows you step-by-step and fish-by-fish how to create a beautiful, harmonious aquarium that mimics a natural habitat and fosters healthy fish and plant life. It includes more than eighty detailed recipes for aquariums of different types and sizes, specific aquarium model designs, the basics of aquarium setup and maintenance, and a 16-page color catalog of fish and plant varieties.

« Odgovor #16 poslato: 07 April 2017, 01:27:18 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156
Akvaristika

This book is a great way to test the waters before you take the plunge. Saltwater aquariums are intriguing, mesmerizing, and relaxing. However, they do require a commitment of time and money. Are you up for the challenge? With this practical, hands-on guide, you'll know what to expect.

« Poslednja izmena: 20 April 2018, 20:13:53 od strane Lola123 »

« Odgovor #17 poslato: 21 Jul 2017, 02:13:00 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156
The authoritative information and advice you need, illustrated throughout with  full-color photographs--now revised and redesigned to be even more  reader-friendly!

Goldfish are the most widely kept fish in the world. They are the quintessential  first pet since goldfish are relatively inexpensive, easy to care for, fairly  hardy, and very adaptable. With colorful photos, charts, and tables, this guide  gives you information on:

* Choosing your goldfish
* Setting up and maintaining your aquarium
* The outdoor goldfish pond
* Feeding your goldfish
* Keeping your goldfish healthy

« Poslednja izmena: 20 Septembar 2018, 23:06:29 od strane Lola123 »

« Odgovor #18 poslato: 16 Septembar 2017, 11:59:49 »

Na mreži Agata

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 3182
  • -Pohvaljen: 373095
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 13920
Snežana Paunović-Stefanović - Akvaristika - kompletan vodič

Da li ste videli akvarijum koji vas je u određenom ambijentu impresionirao pa ste poželeli da i sami tako nešto sebi priuzštite? Možda ste, jednostavno, u potrazi za novim hobijem ili ljubimcem. Da vaš akvariju ne bi na kraju završio u oglasima, pokušaćemo ovom knjigom da vas uputimo na pravi put, kako biste izbegli razočaranje i digli ruke od ovog prelepog hobija.

pdf
izvor, scribd
obrada, nn

« Poslednja izmena: 20 April 2018, 07:48:07 od strane Agata »
FilesFlash je prestao sa radom, linkovi su mrtvi. Pošaljite link teme knjige koja vas interesuje na pp i link će biti zamenjen, ili prijavite uredniku.

« Odgovor #19 poslato: 20 April 2018, 01:15:47 »

Van mreže Lola123

• Zahvalnice
  • VIP
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2156
Bogatstvo i raznovrsnost tropskih i slatkovodnih riba čini održavanje akvarija izuzetno zahtjevnim hobijem. Mnogo zadovoljstva može pružiti planiranje osobitog prirodnog habitata - bilo da se radi o koraljnom grebenu iz Indijskog oceana ili o stjenovitoj rijeci iz Srednje Amerike - a nakon toga slijedi biranje privlačnih ribica koje će u njemu živjeti. Bilo da ste početnik ili iskusan akvarist posvećen svom hobiju, knjiga Akvarij i akvarijske ribe pružit će vam informacije i savjete koji će vaš hobi učiniti još znimljivijim. Knjiga je podijeljena u dva dijela i na vrlo praktičan način objašnjava kako treba urediti akvarij, kako odabrati vrste riba prema svojim željama te kako u spremniku održavati zdrav okoliš. U uvodu govorimo o nagradama i odgovornostima što ih donosi bavljenje akvarijskim ribama, a to, naravno, uključuje i zaštitu prirode. Tek zatim slijedi prvi dio knjige: uređenje akvarija. Taj je dio veoma iscrpan i govori o svim onim stvarim koje treba imati na umu kad se uspostavlja novi akvarij, a to su: potrebna oprema, hrana i hranjenje, kemijski sastav vode i njezina kakvoća, dekor, biljke, sazrijevanje akvarija, dodavanje riba, održavanje zdravlja riba i uzgajanje riba. Za ljubitelje morskih akvarija postoji dodatno poglavlje posvećeno prilagođavanju spremnika posebnim zahtjevima morskih riba. Pristup obradi svake od navedenih tema prije svega je praktičan, a sve je popraćeno korak-po-korak fotografijama na kojima se može vidjeti kako se akvarij uređuje, kako se izrađuje i postavlja dekor u spremnik, i na kraju, kako se dodaju ribe.

Nakon prikaza svih praktičnih elemenata povezanih s uspostavljanjem akvarija, slijedi drugi dio knjige koji se bavi samim ribama. Govoreći o svakoj od osam glavnih ribljih skupina, zastupljenih s više stotina riba, autorice se bave njihovim glavnim osobinama, nedostacima, habitatom, hranjenjem i potrebama kod uzgoja. Za razliku od detaljnih opisa ograničenog broja vrsta, što se može naći u većini knjiga, ovakav će pristup - koji se bavi "skupinama" riba sličnog ponašanja i sličnih potreba - omogućiti akvaristima da odmah shvate je li riba o kojoj razmišljaju prikladna za njihov akvarij.

Knjiga Akvarij i akvarijske ribe priručnik je opremljen s više od 700 fotografija u boji koji nudi temeljni pregled glavnih skupina riba, a osim toga tu su i praktične informacije potrebne za uspostavljanje i uređenje akvarija, njegovo održavanje da bi vaše ribe u njemu mogle zadovoljno živjeti. Budući da je napisana običnim, praktičnim stilom, ova knjiga dobro će doći svakom akvaristu, kako početniku tako i stručnjaku.

« Poslednja izmena: 28 Jul 2018, 00:30:04 od strane Lola123 »