Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

Muzika

Autor (Pročitano 34533 puta)

Kelzen i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivo Cenerić - Makedonske narodne pesme I
« Odgovor #90 poslato: 15 April 2019, 19:17:18 »

Na mreži 109

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 764
  • -Pohvaljen: 14142
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 551
Ivo Cenerić  - Makedonske narodne pesme I (Nota, 1978)

Ivo Cenerić je u notanku sakupio šezdesetak narodnih pesama iz Makedonije, a prema izvođenjima renomiranih jugoslovenskih estradnih umetnika - Budimke Jovanović, Vasila Hadžimanova, Baske Ilieve, Aleksandara Sarijevskog, i drugih.

PDF | makedonski | 62 strane | 1,4 MB | izvor scribd | obrada 109

mg.log

Ovde je skriveni sadržaj !!!
Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

Radiša Dragićević - Antologija tekstova jugoslovenske zabavne muzike
« Odgovor #91 poslato: 15 Jun 2019, 12:12:06 »

Na mreži 109

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 551
Radiša Dragićević - Bez Akorda: Antologija tekstova jugoslovenske zabavne muzike (2010)

"Ova antologija pokušava da skromno i, koliko je to moguce, objektivno donese izbor tekstova nastalih uSFRJ– tekstove koji, otrgnuti od akorda i nota, svoju vrednost zaslužuju samo na poetskom; goli, izloženi samo jednom culu – oku, pri tom hendikepirani jer su pisani namenski za melodiju ili, vrlo cesto, na vec komponovanu melodiju, što nije nimalo lak zadatak. No, dobar deo njih nije lišen lirskog, inspirativnog, poetskog. Dobar deo njih pleni izražajnim pesnickim bilom, odlikuje se vanrednim pesnickim umecem i versifikacijom, i, kao takvi, ogoljeni, bez akorda, zaslužuju da se nadu u antologijama ljubavne ili rodoljubive poezije..."R.Dragićević

PDF | srpski | 256 strana | 1,2 MB | izvoe scribd

mg.log

Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

Odg: Muzika
« Odgovor #92 poslato: 31 Jul 2019, 21:56:12 »

Na mreži 109

• Zahvalnice
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 551
Zijad Fuka i Pavao Golubović - Starogradske pjesme (Zagreb, 1999)

starogradske pjesme, varoške pjesme, romanse; tekstovi i note

Antologija sa preko 140 vanvremenskih pesama sa ovog podneblja.

PDF sken | srpsko-hrvatski | 225 strana | 49,2 MB | izvor scribd

mg.log

« Odgovor #93 poslato: 16 Avgust 2019, 11:21:52 »

Na mreži Бодин

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 351
  • -Pohvaljen: 61573
  • Global Moderator
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2602
  • "Sliko me je paparaco dok sam jezikom palaco"
The Classical Music Book: Big Ideas Simply Explained/ DK

Big_Ideas_Simply_Explained_-_The_Classical_Music.pdf (60.30 MB)

Biblioteka foruma MegaSrbija

M. Hort, J. Hopkins, D. Sugerman & Co. - THE DOORS
« Odgovor #94 poslato: 20 Avgust 2019, 18:43:15 »

Na mreži Alhemičar

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 513
  • -Pohvaljen: 2300
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 164
M. Hort, J. Hopkins, D. Sugerman & Co. - THE DOORS

Knjiga The Doors je kompilacija Sugermanove i Hopkinsove biografije J. Morrisona, intervjua članova grupe i brojnih prikaza koncerata i albuma grupe objavljenih u poznatim američkim rock časopisima i godišnjacima.

pdf
1 MB

Ništa nije nemoguće za onoga ko ima volju pokušati

« Odgovor #95 poslato: 24 Avgust 2019, 09:04:12 »

Na mreži Alhemičar

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 513
  • -Pohvaljen: 2300
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 164
Žarko Vukosavljević - Bas gitara

pdf
1 MB

Ništa nije nemoguće za onoga ko ima volju pokušati

« Odgovor #96 poslato: 25 Avgust 2019, 19:04:47 »

Na mreži Бодин

• Zahvalnice
  • Global Moderator
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2602
Guitarist Magazine Presents Legends of Tone: Gibson

« Odgovor #97 poslato: 09 Septembar 2019, 07:58:16 »

Na mreži Agata

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 5522
  • -Pohvaljen: 483314
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 15089
  • pazi kako hodaš, koračaš po mojim snovima
Aleksandar Dragaš - PUNK

Na Ekonomskom fakultetu (smjer Tržišno poslovanje, VI/I stupanj) početkom 1991. godine diplomirao s temom Nezavisni diskografski proizvod na domaćem tržištu. Prvi tekst objavio u Poletu1985. Osim za Polet, brojne je pop i rock kritike, reportaže, eseje, biografske tekstove i intervjue tijekom druge polovine 80–ih i prve polovine 90–ih objavljivao i pisao za Studentski list, Quorum,Studio, Ritam, Heroinu i Heroinu Novu, Vjesnik, FM, Nedjeljnu Dalmaciju, Mu-sku, Flipside i druge časopise. Od listopada 2000. glazbeni je kritičar i novinar Jutarnjeg lista u kojem godišnje objavljuje dvjestotinjak glazbenih recenzija, osvrta, komentara, eseja, izvještaja, tematskih tekstova i intervjua s nizom domaćih i inozemnih izvođača. Tijekom prvog desetljeća

pdf

Da nije okružen budalama, pametan čovjek često ne bi znao što da misli.

« Odgovor #98 poslato: 13 Septembar 2019, 07:38:20 »

Na mreži Agata

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 5522
  • -Pohvaljen: 483314
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 15089
  • pazi kako hodaš, koračaš po mojim snovima
Bruce Springsteen - Born to Run

Potičem iz priobalnog grada gde gotovo sve prožima malo podvale. I ja sam takav. Sa dvadeset godina, buntovnik bez sportskog auta, bio sam gitarista na ulicama Ezberi Parka, ističući se među onima koji „lažu“ u službi istine… umetnika, sa malim „u“. Ali imao sam jake adute. Imao sam mladost, skoro
desetogodišnje iskustvo sviranja po barovima i dobru grupu lokalnih muzičara prilagođenih mom stilu nastupa, i priče koje sam želeo da ispričam.

pdf

Da nije okružen budalama, pametan čovjek često ne bi znao što da misli.

« Odgovor #99 poslato: 17 Septembar 2019, 00:39:33 »

Na mreži Бодин

• Zahvalnice
  • Global Moderator
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 2602
Branko Kostelnik - Moji život je novi val

Knjiga intervjua Branka Kostelnika Moj život je novi val - razgovori s prvoborcima i dragovoljcima novog vala - na jednome mjestu sakuplja razgovore koje je Branko Kostelnik, istaknuti novinar, glazbenik, glazbeni kritičar i organizator tijekom posljednje tri godine vodio s najvažnijim sudionicima novoga vala. To su redom Gregor Tomc [Pankrti], Petar Pero Lovšin [Pankrti], Boris Leiner [Azra], Valter Kocijančić [Paraf], Zdrave Čabrijan [Paraf], Vim Cola [Paraf], Jasenko Houra [Prljavo kazalište], Davorin Bogović [Prljavo kazalište], Predrag Kraljević [Termiti], Nebojša Čonkić Čonta [Pekinška patka], Jura Stublić [Film], Darko Rundek [Haustor], Zoran Predin [Lačni Franz], Dušan Kojić Koja [Šarlo akrobata], Vlada Divljan [Idoli], Srđan Gojković Gile [Električni orgazam], Laibach, Margita Stefanović Magi [Ekatarina Velika], Zoran Kostić Cane [Partibrejkers], Anja Rupel [Videosex] i Iztok Turk [Videosex]. Kostelnik u devetnaest intervjua navodi sudionike novoga vala da mu ispričaju svoje viđenje najvažnijeg glazbenog pokreta na području bivše Jugoslavije.

Moj_zivot_je_novi_val_-_Branko_Kostelnik.pdf (6.88 MB)