DODATNI SERVISI > Pc klinika

pretraga pomocu slike

(1/1)

power999:
da li Google ima servis da me uputi sa koje stranice je preuzeta slika,ili neki drugi podatak o slici?

BingoZR™:
Naravno.Iskopiraš link slike desnim klikom, opcija Copy image location, pa ubaciš link u Google pretragu.Tu posle imaš opcije kao na slici ispod:

pretraga pomocu slike

Probaj opciju pretrage prema slici, ili kao na dnu slike opcija "Još slika za ...."
Ili gore pored opcije "Sve", klik na drugu opciju "Slike", pa tu isto ubaciš iskopirani link slike i pretraga će izbaciti sve rezultate tj. izvore gde se određena slika nalazi na nekom hosteru ili sajtu.

Drafer:
Ali ako nema link od slike već samo sliku onda može da uradi upload slike na google pa da pogleda rezultate.
Ako je slika skinuta sa nekog sajta biće u rezultatima, ako nije onda će izaći slični rezultati.

1 - otvoriti Google, zatim slike

2 - kliknuti na ikonicu aparata za slikanje desno i dobićete dve opcije, levo je da se stavi link do dotične slike

3 - a desno je da se pošalje slika, ako se šalje kliknuti na Browse i poslati sliku

4 - ja sam za primer uradio upload slike mog avatara i evo koliko rezultata je izašlo gde se sve pojavljuje ta slika, a ima još mnogo stranica, ovo je samo prva strana

5 - hvala i drugi put :)

Бодин:

Pretraga prema slici tj Reverse Image Search

pretraga pomocu slike

pc magazin članak dobar jer objašnjava kako se to radi i na drugim pretraživačima

https://www.pcmag.com/article/338339/how-to-do-a-reverse-image-search-from-your-phone

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju