DODATNI SERVISI > Pc klinika

Ne svira Mp3-ce po redoslijedu

(1/3) > >>

cropape:
Jedna stvar me jako nervira
Na usb stik sam stavio 17 Mp3-ca i ispred svakog naziva sam stavio redni broj (1......17) kako bi mi svirale po tom redoslijedu
Stavio sam stik u auto radio i ne svira ih po tom redoslijedu, prvo svira broj 1, zatim broj 6, zatim 10, onda 15 itd.
Isto se događa kad ih slušam i u kući na mp3 playeru
Nije mi jasno zašto ne svira po zadanom redoslijedu, a na compu svira po redoslijedu
Zna li ko kako da rješim taj problem

BingoZR™:
Ili ti na plejeru uključena opcija "Random play" ili nisi pravilno editovao brojeve.Da bi dobio željeni redosled pesama po brojevima,moraš imati neki Tag Editor za muzičke fajlove.Ja za obradu koristim EZ CD Audio Converter.Lak i razumljiv kako za iskusnije korisnike,tako i za početnike.Sa tim programom otvoriš folder u kom ti je muzika,bilo da se radi o albumu ili ličnoj kompilaciji,u određena polja upišeš ili promeniš redosled brojeva po svojoj želji.Možeš i naslove da promeniš kako tebi odgovara.Potom desni klik na folder,Select all,Rename files i na kraju Save metadata.Probaj,videćeš kako je jednostavno.Evo linka za program:

https://megasrbija.com/index.php?topic=16600.30

cropape:
Evo skinuo sam taj EZ CD audio ...
Umetnuo sam za probu nekoliko Mp3-ca ali neznam šta i gdje da upišem kako bi mi svirale po prikazanom redoslijedu
Evo pogledaj kako mi to izgleda

BingoZR™:
Tu ispod tarabe klikni na već postojeći broj pa uiši nove brojeve po želji.Već imaš tri pesme označene sa brojem 1,a to je greška.Pod Track Artist upisuješ ima+ena izvođača a pod Track Title nazive pesama.Kad sve odradiš,mišem prevuci preko svih fajlova,Rename files,pa izaberi opcije preimenovanja na sledeći način:

Ako u opciji za preimenovanje nemaš još dodatu opciju kao na slici sa desne strane obeleženo plavom bojom,klikni u tom prozoru na opciju Add,pa gore u polje pod nazivom Rename Files Preview dodaš klikom na tabove koje imaš ispod.Ja radim na sledeći način kad su kompilacije sa raznim izvođačima u pitanju:
Number,pa klikneš na Space na tastaturi,pa Track Artist,opet prazno polje,povlaka pa opet prazno polje,i klik na tab Title.
Kad je album jedne grupe ili jednog izvođača u pitanju,sve isto ali koristim opciju Number i Title jer nema potrebe da ispred svake pesme piše i ime izvođača ako se radi o jednoj istoj grupi ili solo izvođaču.Probaj kako ide pa javi,a kad budem imao vremena i volje,napraviću i detaljan tutorijal za sve opcije koje nudi ovaj program.
Klikni na sliku da je uvećaš.

BingoZR™:
Evo i slike plejera  iste te kompilacije sa prethodne slike,a tako obrađen materijal će svaki plejer prepoznati pravilno sa svim zadatim podacima.

Tako radim svu muziku koju postavljam na forum,sve uredno "skockano".

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju