Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

Licna karta uredjaja, detaljni podaci

Autor (Pročitano 127 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Licna karta uredjaja, detaljni podaci
« poslato: 06 Septembar 2019, 18:12:20 »

Van mreže dragon1976

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 1
  • -Pohvaljen: 1
  • Nov član
  • **
  • 1
Poz drustvo, na koji nacin "procitati" specifikacije odredjenog gps uredjaja, tipa specs reader, da mi kaze koji je procesor, ROM, memorija, firmware, nesto kao Speccy tipa za pc.
Ima li neki program da se instalira na pc pa putem usb veze da se prikopca uredjaj ili se softver instalira na gps uredjaj?
Inace uredjaj je Binatone U605 radi na winCE.

Odg: Licna karta uredjaja, detaljni podaci
« Odgovor #1 poslato: 07 Septembar 2019, 18:29:56 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 63
  • -Pohvaljen: 7653
  • Global Moderator
  • Veteran
  • *
  • 638
Ne. Tako nešto uopšte ne postoji za WinCE. Niti bi mogao da dobiješ te informacije putem komunikacije preko USB-a.

Sistem je dosta zatvoreniji, nije toliko zastupljen, nemogućnost klasičnog instaliranja...a i sami proizvoćači su uglavnom krili podatke kao zmija noge.
Ovo pa tek važi za Garmin i TomTom uređaje, koji koriste i vlasnički OS.

Ima nekih programčića koji su u stanju da očitaju vrstu GPS čipa, procesora i količinu RAM-a i to je sve. Ekvivalent su portabl aplikacijama, mogli su da se pokrenu iz šel okruženja ili iz unliock paketa programa tipa Mio Pocket i sično.

Ako te baš interesuje nešto određenp za konkretni uređaj, ili guglaš (ponekada do besvesti) ili otvoriš uređaj pa vidiš oznake na čipovima.

Uglavnom, nevezano za ime koje je zalepljeno na njima, ako nisu neki poznatiji proizvođači (Alpine, Avic, Becker, Blaupunkt, Mappy, Zenec), ostalo su sve čistokrvni kinezi (Bear, Pumpkin, Roadnav, SkyDrive, Xgody, gomila NN modela...).
Odavde malo odstupaju Navigon i Navitel uređaji, ali samo zbog brendiranja i izrade. Prestigio, Bluebery, Wayteq...imaju malo više personalnosti od ostalih.

CPU ide od 366(single core) do 800MHz (DualCore), ram uglavnom 64MB, kod malo boljih 128MB, kod retkih 256...
Ono što tek ne možeš nikako da saznaš a u principu je vrlo bitno, je kvalitet ekrana. tek kada se malo poigraš sa njim možeš da kažeš da li je prihvatljiv, dovoljno osetljiv, dobro se vidi ili ne.

Sam GPS prijemnik, nebitno koja je generacija, obično nije problematičan, osim ako je loše izvedena instalacija unutrašnje antene (u samom uređaju).

Binatone U605 zanimljiv zbog 6" ekrana, liči mi na neki od Navitela.

Odg: Licna karta uredjaja, detaljni podaci
« Odgovor #2 poslato: 07 Septembar 2019, 21:30:10 »

Na mreži pongo_skin_support

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 111
  • -Pohvaljen: 7466
  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • 527
Mene samo zanima jedna stvar u celoj priči.
Zašto ti je to sve uopšte bitno?
I da dobiješ sve te informacije, čak i elektronsku šemu tog uređaja šta bi sa njima, da ga budžiš ne možeš nije to PC.
Perfirmanse uređaja proveris jednistavno u toku korišćenja, i tu donosiš odluku valja ili nevalja a ne na osnovu komponenti.
Ja sam na primer imao prilike da testiram dva različita uređaja jedan 375/64 a drugi navodno mbogo bolji 800/128, ovaj slabiji me oduševio brzinom i načinom rada dok je ovaj navodno bolji bio totalno razocarenje.