Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

AliExpress - iskustva

Autor (Pročitano 267 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

AliExpress - iskustva
« poslato: 03 Septembar 2019, 11:02:53 »

Van mreže Alhemičar

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 563
  • -Pohvaljen: 3686
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 247
Da li ste nešto kupovali sa AliExpressa? Kakva su vaša iskustva? Nekoliko godina kupujem sa ovog sajta i zadovoljan sam. U principu, koliko para toliko muzike. Kupovao sam RAM memoriju, SD kartice za mobilni telefon, naočare za sunce, kožne novčanike, odeću, narukvice, kožne rukavice, ogrlice i druge stvari. Roba je stizala u roku 20-60 dana. Jednom mi nije stigla roba u roku od 60 dana, koliko garantuje trgovac, i otvorio sam Dispute, tražio sam povraćaj novca i novac mi je posle 5-6 dana vraćen. Ovo je bilo na štetu trgovca jer mi je roba posle vraćanja novca ( nekoliko dana pošto mi je novac vraćen) ipak stigla. Drugi put, uz sve dokaze da mi roba nije isporučena, AliExpress je presudio  u korist trgovca i ja sam izgubio 8 evra. Tako je to u online šopingu. Za plaćanje koristim internet karticu jer mislim da je to najsigurniji način plaćanja za online kupovinu. Za robu do 50 evra ne plaćate carinu, ali sve zavisi kako carinik proceni. Inače, sve što kupite na AliExpressu u prodavnicama u Srbiji je 2-3 puta skuplje, proverio sam više puta.
Ništa nije nemoguće za onoga ko ima volju pokušati

Odg: AliExpress - iskustva
« Odgovor #1 poslato: 03 Septembar 2019, 11:14:47 »

Na mreži BingoZR™

• Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 824
  • -Pohvaljen: 37678
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 5576
    • MegaSrbija
Nisam nikad kupovao ništa preko neta iz inostranstva,tako da nemam sa tim iskustva.Više volim da imam garanciju pa mogu u slučaju potrebe da zamenim kupljenu robu.Takođe,volim da vidim lično to što kupujem,da to ne bude mačka u džaku.Nekako mi je to najsigurnije.Jeste skuplje sve kod nas nego u inostranstvu,ali ipak mi više znači kad znam gde sam kupio i gde mogu da vratim ili zamenim ako dođe do toga.Preko KP sam dva puta pazario,nije bilo problema.Jednom prilikom je prodavac bio iz Kikinde,drugi put odavde iz ZR,pa sam otišao lično kod njega i pogledao robu.Obe "transakcije" su bile ok.Ovog drugog sam čak smuvao da mu platim u dve rate.
Svi moji fajlovi su arhivirani sa WinRAR 5.71, za raspakivanje preporučujem da koristite tu verziju-https://megasrbija.com/index.php?topic=342.30

« Odgovor #2 poslato: 03 Septembar 2019, 11:23:36 »

Van mreže Alhemičar

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 563
  • -Pohvaljen: 3686
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 247
Ovog drugog sam čak smuvao da mu platim u dve rate.

:)) dobar si... ja kupujem za male pare na AliiExpressu, prvo pogledam opis proizvoda, karakteristike, komentare onih koji su to već kupili, pa onda naručim. Pa ako i izgubim novac, a to mi se samo jednom desilo, nisam žalio jer je to samo nekoliko evra. Ljudi izgube milione pa nastava dalje da žive. Na KP sam samo jednom kupio, bio je u pitanju polovan hard disk, koji mi i danas radi savršeno.
Ništa nije nemoguće za onoga ko ima volju pokušati

« Odgovor #3 poslato: 03 Septembar 2019, 12:27:33 »

Na mreži BingoZR™

• Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 824
  • -Pohvaljen: 37678
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 5576
    • MegaSrbija
I ja sam uzeo pojačalo i zvučnike i rade odlično.Inače što se pc komponenti tiče,za to volim da imam račun i garanciju.Zimus sam kupovao u Emmi-ju sve novo,deo po deo,pa sam sastavio komp.Ne volim da mi to neko drugi skarabudži.Nije da sam nepoverljiv,ali ipak mi je ovako sigurnije.
Svi moji fajlovi su arhivirani sa WinRAR 5.71, za raspakivanje preporučujem da koristite tu verziju-https://megasrbija.com/index.php?topic=342.30