Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

Zbog ove četiri ranjivosti u Windowsu, odmah preuzmite zakrpe

Autor (Pročitano 200 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zbog ove četiri ranjivosti u Windowsu, odmah preuzmite zakrpe
« poslato: 19 Avgust 2019, 22:40:06 »

Na mreži Искушеник

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 126
  • -Pohvaljen: 3329
  • Global Moderator
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 982

Ako koristite bilo koju podržanu verziju Windowsa odmah instalirajte najnovije sigurnosne ispravke.

Windows ima četiri do sada nepoznate kritične ranjivosti u Remote Desktop Services, slične nedavno zakrpljenoj RDP ranjivosti “BlueKeep”.

Ranjivosti su otkrili stručnjaci Microsofta. Reč je o ranjivostima

Citat

Ovde je skriveni sadržaj !!!
Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

i

koje udaljeni napadači mogu iskoristiti da bi preuzeli kontrolu nad ranjivim sistemom bez potrebe za bilo kakvom interakcijom korisnika.

Kao i BlueKeep RDP, i ove četiri novootkrivene ranjivosti malver može iskoristiti kako bi se automatski širio sa jednog ranjivog računara na drugi.

Verzije operativnog sistema Windows koje su podložne ovakom napadu su Windows 7 SP1, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2 i sve podržane verzije Windowsa 10, uključujući i serverske verzije.

Prve dve ranjivosti utiču na sve podržane verzije Windows operativnog sistema, dok druge dve (1222 i 1226) utiču samo na Windows 10 i Windows Server Edition.

Ove ranjivosti ne utiču na Windows XP, Windows Server 2003 i Windows Server 2008 niti utiču na sam RDP (Remote Desktop Protocol) koji je Microsoft razvio za Remote Desktop Services.

Ranjivosti koje se nalaze u Remote Desktop Services mogle bi omogićiti udaljenim napadačima slanje posebno izrađenih zahteva preko RDP protokola ciljanom sistemu.

Microsoft kaže da nije pronašao dokaze da je za ove ranjivosti znao neko drugi, izvan kompanije, niti da se one aktivno koriste u napadima.

„Važno je da se pogođeni sistemi zakrpe što je pre moguće zbog povišenog rizika“, kažu iz Microsofta.

Ako ostanu nezakrpljene, ove ranjivosti mogu omogućiti napadačima da šire malvere na sličan način kao što se to desilo sa ransomwareima WannaCry i NotPetya koji su se raširili po celom svetu 2017. godine.

Pored zakrpa za ova četiri kritična propusta, Microsoft je u utorak objavio i zakrpe za još 89 ranjivosti u sklopu mesečnog paketa ažuriranja. Od 89 ranjivosti, 25 su označene kao kritične.

Sigurnosna ažuriranja objavljena u utorak uključuju zakrpe za različite podržane verzije operativnog sistema Windows i druge Microsoftove proizvode, uključujući Internet Explorer, Edge, Office, ChakraCore, Visual Studio, Online Services i Microsoft Directory Dynamics.

Da biste instalirali najnovije bezbednosne ispravke, idite u Podešavanja → Ažuriranje i bezbednost → Ažuriranje Windowsa → Proverite da li postoje ispravke na računaru ili morate da ručno instalirate ispravke.

izvor: informacija.rs

Odg: Zbog ove četiri ranjivosti u Windowsu, odmah preuzmite zakrpe
« Odgovor #1 poslato: 20 Avgust 2019, 10:02:38 »

Van mreže Alhemičar

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 522
  • -Pohvaljen: 2412
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 170
Zbog takvih stvari sam odbacio Windows. Odavno sam prešao na drugi OS i veoma sam zadovoljan. Microsoftu ne treba nikad ništa verovati (moje mišljenje).
Ništa nije nemoguće za onoga ko ima volju pokušati

Odg: Zbog ove četiri ranjivosti u Windowsu, odmah preuzmite zakrpe
« Odgovor #2 poslato: 20 Avgust 2019, 10:24:24 »

Na mreži BingoZR™

• Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 796
  • -Pohvaljen: 35165
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 5338
    • MegaSrbija
U principu,ako si oprezan i ne klikćeš na bilo šta,nemaš brige.Ja na netu ne ostavljam svoje bitne podatke,slike,niti koristim "društvene mreže",reklame sam onesposobio.Skidam samo sa proverenih sajtova, i to sve na druge hard diskove,nikako na sistemski.Ako se iz nekih razloga slučajno nešto i desi,lako je formatirati sistemski hard, tj. ssd,ništa važno ne gubim.A sistem jako retko menjam.Poenta priče je da je sam korisnik najbolji "antivirus" ako je oprezan,jer nikakvi antivirusi te neće sačuvati ako klikćeš na bilo šta što je sumnjivog porekla.
Svi moji fajlovi su arhivirani sa WinRAR 5.71, za raspakivanje preporučujem da koristite tu verziju-https://megasrbija.com/index.php?topic=342.30