Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

Koji je vaš OS?

Autor (Pročitano 197 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Koji je vaš OS?
« poslato: 18 Avgust 2019, 22:05:56 »

Na mreži Alhemičar

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 527
  • -Pohvaljen: 2460
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 172
Koji je vaš operativni sistem? Ja radim na Linuxu; imam tri hard diska: na jednom je Linux Manjaro, na drugom Linux Mint, a na trećem Win 7. Pored toga u Virtualbox-u imam Arch Linux i Win 10. Uglavnom radim na Linuxu. Browser je lisica a ponekad i Opera zbog VPN. What about you?
Ništa nije nemoguće za onoga ko ima volju pokušati

Odg: Koji je vaš OS?
« Odgovor #1 poslato: 18 Avgust 2019, 22:12:56 »

Na mreži BingoZR™

• Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 798
  • -Pohvaljen: 35270
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 5346
    • MegaSrbija
Windows 10 1903 Pro x64.Linux nikad nisam probao niti imam nameru u skorije vreme.Browser je naravno Mozilla,a VPN ako baš zatreba je Betternet,a retko mi treba.
Svi moji fajlovi su arhivirani sa WinRAR 5.71, za raspakivanje preporučujem da koristite tu verziju-https://megasrbija.com/index.php?topic=342.30

« Odgovor #2 poslato: 18 Avgust 2019, 23:02:22 »

Van mreže shadow_lord

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 2236
  • -Pohvaljen: 2277
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 292
FreeBSD i Linux, a onda se na ubuntu to dalje grana na win 10 i kali preko VirtualBox-a koje koristim po potrebi, a pošto često putujem koristim i tails preko usb-a na tuđim kompjuterima
Od browera Brave, Mozila, Tor...ranije sam koristio i Chrome i Operu ali su vremenom ostala samo ova 3
@Alhemičar opera VPN ti je ustavi samo proxy, dosta se o tome raspravljalo na netu
razmišljao sam da napravim Arch VM da vidim kako bi mi lego arch ali nikako da to uradim

« Odgovor #3 poslato: 19 Avgust 2019, 08:36:55 »

Na mreži Alhemičar

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 527
  • -Pohvaljen: 2460
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 172
 Da, VPN na Operi je proxy i ponekad pokrenem Operu i VPN tek razonode radi, moj browser je Mozilla i to će uvek ostati... radio sam i sa Tails-om ali Tor je očajno spor, što je i razumljivo. Nikakav Tor neće pomoći ako budeš sumnjiv za NSA, lako će ti ući u trag. Uostalom, svako ko sa neke stranice skine Tor ili Tails automatski bude praćen od strane NSA, uključijući i tebe i mene, sve dok se ne uvere da smo bezazleni. Inače, probao sam, testirao i radio na nekih petnaestak Linux distribucija. Probaj Arch u Virtualbox-u, zaista je dobar i brz i uopšte nije težak za instaliranje kao što to neki IT "stručnjaci" tvrde. Jedan, koji ima svoj blog, kaže da ne bi Arch nikome preporučio, zaista smešan čovek.
Ništa nije nemoguće za onoga ko ima volju pokušati

« Odgovor #4 poslato: 19 Avgust 2019, 10:52:12 »

Van mreže shadow_lord

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 2236
  • -Pohvaljen: 2277
  • VIP
  • Aktivan član
  • *
  • 292
Prvenstveno koristim radi svoje bezbednosti, ako na necijem tudjem kompjuteru trebam da unosim neke licne podatke necu unostiti na njegovom sistemu jer ko zna cega sve tamo ima, da nije ostavio neki keylogger ili ima neki virus, zato je najbolje pokrenuti svoj tails sistem i nemas brige...takodje kad nisam na svojoj lokalnoj mrezi, ko zna ko je sve prikljucen i sta radi, pa je tor/orbot za takve slucajeve odlican
Hvala na preporuci  vopi