Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O D O S L I    ! ! !

Reno megan3 navigacija Carminat TomTom

Autor (Pročitano 351 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Reno megan3 navigacija Carminat TomTom
« poslato: 08 Maj 2019, 15:27:22 »

Van mreže pedam1974

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 42
  • -Pohvaljen: 0
  • Član u razvoju
  • 6
U Reno meganu 3 imam fabricku navigaciju  Carminat TomTom
Device AK6HA AJC72
App 9.883.146612.550, OS 1441683
("NFA2.8-RC0",9/1/2014)
128 MB RAM
GPS V1.20, Boot 83.9378

Poseduje u njoj SC karticu na kojoj ima mapa Italije  "Italia v905.4799)

Da li postoji mogucnost da se na kartici ubaci samo Srbija, ostale zemlje mi nisu potrebne

Ako neko moze da pomogne, hvala unapred

Odg: Reno megan3 navigacija Carminat TomTom
« Odgovor #1 poslato: 08 Maj 2019, 20:13:54 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 63
  • -Pohvaljen: 7502
  • Global Moderator
  • Veteran
  • *
  • 614
Nema samo Srbija ni u kom scenariju.  Italija naravno da postoji samostalno, jer je velika zemlja, ogromna putna mreža, i dobre platiše.
Inače, velika je šansa da uopšte nije moguće dodati bilo kakve mape osim legalnim putem.
U ono malo slučajeva kod sistema gde je moguće, moraš da poručiš adekvatnu SD karticu sa Alibabe, IOTECH-a i slično.
Kod određene serije (non live) moraš da pečuješ navcore.

« Odgovor #2 poslato: 08 Maj 2019, 21:01:48 »

Van mreže pedam1974

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 42
  • Član u razvoju
  • 6
Kartica vec ima i na kartici su Italija i Malta.

Hvala

« Odgovor #3 poslato: 08 Maj 2019, 22:30:55 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 63
  • -Pohvaljen: 7502
  • Global Moderator
  • Veteran
  • *
  • 614
To je Live verzija. Kod njih ne možeš menjati CID i ne znači ti ništa. Sa druge strane imaš sreću, jer do prošle godine nije bilo uopšte moguće išta uraditi sa sa Carminat izdanjima.
Nije bitno ni što imaš originalnu karticu. CID kartice (skapiraj ga kao JMBG), kod originala, vezan je tačno za tvoje vozilo i ne može da se iskoristi drugačije.
Moraš da kupiš "8 GB CID pre-configured SD card" za Renault Carminat Tomtom Live (2011+) od kineza, pomenuo sam ti već sajtove.
To su kartice kod kojih može da se menja CID, ili (u ovom slučaju) je unapred definisan za tačno određenu namenu.
Kada kartica dođe u tvoje ruke, samo ćeš nasnimiti mape na nju i imaćeš skoro celu Evropu.
Ovo je sadržaj, poslednji dostupan, EU 2018:
(click to show/hide)

Pokrivenost
(click to show/hide)

« Odgovor #4 poslato: 08 Maj 2019, 23:04:24 »

Na mreži opmo

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 181
  • Nov član
  • **
  • 1
Na zalost nisu jos uspeli da provale za Live verzije sa sigurnoscu 100%, imas na drugim forumima pokusaje i promasaje koje sam i ja imao na zalost...

Onu opciju sto je Bocky naveo, ja sam promenio 3 kartice koje su kao bile CID pre-configured, ali samo se vrteo znak za ucitavanje kad se ubace i nisam mogao pokrenuti sa tim mapama nikako. Sada sam nasao da je to problem kada su kartice Samsung (EVO) proizvodjaca, a moje su te bile ... Tako da imas tu opciju sto je Bocky naveo, samo nemoj da ti bude Samsung SD karitca :)
« Poslednja izmena: 09 Maj 2019, 00:19:12 od strane opmo »

« Odgovor #5 poslato: 09 Maj 2019, 07:24:38 »

Na mreži ppecaxxx

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 10
  • -Pohvaljen: 91
  • Član u razvoju
  • 14
Moja originalna kartica u Renault Laguna III 2012. godiste, TomTom Live, je bila 4Gb, samo Francuska. Kad sam video da nema sanse da se Live verzija hakuje, kupio sam nove mape. Kosta, ali sam bar imao aktuelne i redovna osvezavanja novim verzijama.

Da bih imao rezervnu karticu, koristio sam "Roadkill's Disk Image" za kopiranje.

Medjutim, nakon nekog vremena mape su narasle na vise od 4Gb i kupio sam vecu od 8Gb. "Seljacki" iskopirao sve sa 4Gb na 8Gb... i tjorak. Ne moze.

Onda sam uradio kopiju originalne kartice, pa taj fajl (4Gb) "narezao" na 8Gb... I uspelo je. Imao sam novu karticu sa starim mapama, usao u TomTom HOME i uradio update mapa na novoj kartici, i uslo je svih 8Gb.

Kupio jos jednu 8Gb i opet sa "Roadkill's Disk Image" uradio kopiju... I sada stalno kod sebe imam dve kartice, za svaki slucaj. Sa njim redovno radim i backup...

Ali, i dalje koristim legalan Update, a poslednji put sam platio 1.5 godinu, 6 update-a. I to redovno rade.

P.S. Ono sto vrti, vrti, vrti... u beskonacno... To se desava, ali samo treba biti uporan i pustiti ga.

« Odgovor #6 poslato: 08 Jun 2019, 06:37:30 »

Na mreži ppecaxxx

• Zahvalnice
  • Član u razvoju
  • 14
Juce skinuo novi Update za karte Evrope. Nisam jos ubacio u kola,  danas cu. Bas me zanima da li su vec ubacili Grdelicku.

P.S. Ubacio karticu u GPS, pocelo da vrti pescani sat... i od Krsta do Novog Beograda je sve vreme vrteo sat, pa restartovao, pa tako u krug. Tamo sam ugasio auto. Kada sam se vratio, upalio auto i nove mape se pojavile. Verzija mapa je Evropa 1030.9519
« Poslednja izmena: 09 Jun 2019, 20:38:27 od strane ppecaxxx »

« Odgovor #7 poslato: 09 Jun 2019, 20:43:56 »

Na mreži ppecaxxx

• Zahvalnice
  • Član u razvoju
  • 14
Nisam jos proverio da li ima Grdelicka, za to treba da sedim u kolima a da ne vozim. Mozda sutra.

Uzgred, evo pojavio se na nekom drugom forumu link:

Europe 1030 9519

https://turbo.to/17kyme43avua.html

META
; Europe v1030.9519
AA C1 E3 0E 6D 7C AC 5A E6 49 78 02 C6 D6 2A 94 Europe-101947.meta

Ja imam LIVE verziju, ne znam da li ovo moze da pomogne onima koji nemaju.