Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

W3Schools

D O B R O    D O S L I    ! ! !

Pojava crnog ekrana

Autor (Pročitano 175 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pojava crnog ekrana
« poslato: 22 Oktobar 2017, 18:13:53 »

Van mreže Kidoga

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 138
  • -Pohvaljen: 2
  • Član u razvoju
  • 9
Dakle problem je sledeci:Skoro sam kupio nov racunar i nakon dizanja sistema instalacije drajvera i programa,desava se da slika na monitoru nestane kao da se ugasi(pri cemu i dalje svetli zelena lampica na monitoru).E sada u pocetku se to desavalo samo kada pustim neki film koji je vec skinut na hard disk,ili kada igram CS:GO.Medjutim od pre 3 dana to je pocelo da se desava i prilikom drugi radnji na racunaru,dok surfujem,pogledam youtube pricitam strip itd.Trenutno stanje sada je da slika nestane na 2-3 sekunde i vrati se,a povremeno se desava da nestane i na 20 minuta pa se vrati.Konfiguracija racunara je:Procesro AMD Ryzen 3 3.1Ghz quad-core,Ramm 8gb DDR4,Graficka AMD RX550 2GB DDR5.Znaci racunar nije stariji vise od 2 nedelje i da napomem da se monitor povezuje preko display porta.Takodje sam pokusavao da stavim i drugi monitor ali je rezultat nikakav,tj i dalje se pojavljuje crn ekran,ukoliko budem uspeo okacicu video sto pre pa ce nadam se situacija biti jasnija.Ako neko zna resenje za ovaj problem ili makar preporuku sta da radim dalje,bio bih veoma zahvalan.Hvala unapred.

Odg: Pojava crnog ekrana
« Odgovor #1 poslato: 23 Oktobar 2017, 00:03:36 »

Na mreži BingoZR™

• Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 576
  • -Pohvaljen: 20578
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 4166
    • MegaSrbija
Pretpostavljam da je pc pod garancijom,a u tom slučaju,pravac u ovlašćeni servis.Budeš li sam otvarao računar i šta god radiš na njemu,gubiš garanciju.

« Odgovor #2 poslato: 23 Oktobar 2017, 23:30:07 »

Van mreže Kidoga

• Zahvalnice
  • Član u razvoju
  • 9
Pretpostavljam da je pc pod garancijom,a u tom slučaju,pravac u ovlašćeni servis.Budeš li sam otvarao računar i šta god radiš na njemu,gubiš garanciju.
Da,racunar jeste pod garancijom,i znam da cu ga u kranjem slucaju morati  odneti u servis,nije mi padalo ni na kraj pameti da ga sam otvaram,nego me je cisto interesovalo da utvrdim da li je problem softwerski ili hardwerski,mislio sam da je mozda jos neko imao slicno iskustvo,i kako je resio problem.

« Odgovor #3 poslato: 23 Oktobar 2017, 23:37:02 »

Na mreži BingoZR™

• Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
  • Zahvalnice
  • -Zahvalio: 576
  • -Pohvaljen: 20578
  • Root Admin
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 4166
    • MegaSrbija
Kolega je imao pre par godina sličan problem ali smo to rešili instalacijom novog i boljeg sistema.U pitanje je bila aljkavost radnje koja je ujedno i servis računara.Instaliran je bio Windows 7 Starter,a ja sam mu instalirao Home Premium SP1verziju,kao i drajvere sa sajtova proizvođača komponenti,što očigledno u servisu nisu odradili.Takođe je imao crn ekran pri pokretanju.Sve sam mu podesio,isključio Sleep i Hibernaciju,i posle nije bilo nikakvih problema.

« Odgovor #4 poslato: 25 Oktobar 2017, 08:22:00 »

Na mreži sofronije s

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 78
  • -Pohvaljen: 14430
  • Global Moderator
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 1733
pozdrav zemljanine kao što kolega Bingo kaže problem je u operativnom sistemu i drajverima jer u elektronici nema ono sad malo radi pa ne radi i tako to,ili radi ili ne radi sve ostalo implicitno ukazuje na softver ,da su servisi užasno aljkavi nemarni i neodgovorni to je činjenica pa srećno ti bilo
Све што не знаш питај Гоогле

« Odgovor #5 poslato: 06 Novembar 2017, 22:14:50 »

Van mreže Kidoga

• Zahvalnice
  • Član u razvoju
  • 9
Evo napokon nakon duzeg vremena sam uspeo da snimim ovu pojavu na mom kompu,video je losijeg kvaliteta jer sam snimao obicnim telefonom(jbg nije android),ali se jasno moze videti sta se desavam.E sad jedna interesantna stvar.Od pre par dana sam namestio black bars na CSGO i od tada mi se vise ne pojavljuje crni ekran na cs go uopste,ali se zato i dalje pojavljuje kada surfujem netom ,pogotovo kada gledam film bilo da je online ili na HDD-u,sto me navodi na pomisao da problem nije hardwerske nego softwerske prirode,ili mozda gresim?

Link videa: https://www.sendspace.com/file/1k04gc

« Odgovor #6 poslato: 11 Novembar 2017, 21:40:13 »

Na mreži sofronije s

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 78
  • -Pohvaljen: 14430
  • Global Moderator
  • Prijatelj foruma
  • *
  • 1733
naravno zemljanine softver Vam je u pitanju imate na forumu ovde kod nas svežu robu iz microsofta na popustu tj akciji sve je besplatno a original

Ovde je skriveni sadržaj !!!
Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

Све што не знаш питај Гоогле

« Odgovor #7 poslato: 13 Novembar 2017, 10:37:47 »

Van mreže Kidoga

• Zahvalnice
  • Član u razvoju
  • 9
Hvala na odogovru kolega,probacu pa javljam da li sam resio problem.
Edit:Problem resen,nakon dizanja sistema,instaliranja drajvera sve u redu,problem je izgleda bio u verziji sistema koji sam prethodno imao.Moze lock.
« Poslednja izmena: 15 Novembar 2017, 22:35:49 od strane Kidoga »