Nalazite se trenutno ovde:

*
MS Tim

D O B R O    D O S L I    ! ! !

* Pravila foruma

KODIRANJE LINKOVA
Sve linkove ili grupe linkova koji vode ka drugim sajtovima, a koje ostavljate u svojim porukama morate staviti izmedju odgovarajućih CODE tagova. Da bi linkovi bili vidljivi, treba kliknuti na dugme "Hvala" koje je obojeno plavim slovima, i nalazi se ispod avatara korisnika koji je postavio temu ili post.

DUPLIRANJE TEMA
Pre nego što želite da otvorite neku temu i postavite neke linkove...izvršite PRETRAGU. Izaberete željenu sekciju i namestite da Vam pretraga prikaže rezultate kao TEME, da biste imali sto pregledniji uvid u postavljene teme na forumu i da izbegnete da postavite duplikat.

POSTAVLJANJE TEMA
Da biste sebi i drugim članovima olakšali pretragu na forumu, potrebno je da temama date originalne nazive i godine proizvodnje.

iGO NextGen

Autor (Pročitano 122483 puta)

ZBiser, Amaretto, radoslavsto, vladani, bromcev, cubi, bgregur i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Odg: iGO NextGen
« Odgovor #660 poslato: 03 Decembar 2017, 09:18:55 »

Na mreži kikindos

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 82
  • -Pohvaljen: 15056
  • Asistent
  • Veteran
  • *
  • 543
moguce da sam i ja negde napisao da mi stari igo primo brze rutira od nextgen pogotovo kad menjam pravac  od zadane rute pa rekalkulacija rute Mislim da je problem u ux dodacima
ima svega i svacega nepotrebnih  dodanih a koji koriste internet i naravno da ce da baguje  pocev od prikazivanja temperature na ekranu
vremenska prognoza je katastrofa za android a ne jos da kao dodatak prikazuje na navigaciji
eto malo licno misljenje

« Odgovor #661 poslato: 03 Decembar 2017, 11:39:13 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 16
  • -Pohvaljen: 3410
  • Asistent
  • Aktivan član
  • *
  • 313
Kikindos je apsolutno u pravu. Preteraše sa sa dodacima kod NG-a,a tek kada se natrpaju skinovi... Lično u startu izbacim dosat onih koje ne koristim, neke i zamenim modovanim. A traži mnogo eksperimentisanja i gubljenja vremena :( Zato gotivim čist Avic za sve pare.

@ZBiser: nije to toliko do NG-a, koliko i do samih telefona/uređaja.
Isključi lokaciju u mobu, tj isključi[ lociranje preko Wi-Fija i GPRS-a, uključi samo fizički GPS prijemnik, a u sys upišeš/modifikuješ jedino (ako se dobro sećam,):
[network]
available=0; ne mora ali ja stavljam ya svaki slučaj. Ako koristiš onlide data (aka TMC), onda ga ostavi na =1
i
[gps]
location_net=0

« Odgovor #662 poslato: 03 Decembar 2017, 13:50:38 »

Na mreži pustinjak

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 175
  • -Pohvaljen: 1306
  • Aktivan član
  • 120
Evo ti i moja muka t.j. iskustvo:
4 godine sam koristio ZTE Blade Q sa  Mediatek MT6572 Čhipset_om i imao sam večitu borbu sa nalaženjem lokacije bilo sa Primom ili sa Nextgenom.Bilo da mi je GPS radio sa ili bez uključene lokacije.

E'o i dokaz
https://megasrbija.com/index.php?topic=38730.msg83927#msg83927

Od nedavno koristim HTC Desire 820 sa Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 Čhipset_om koji "nafata" satelite u roku od 4 sekunde od startovanja nav.

Znam da pričaš o multimediji...ovo je samo lično moje iskustvo..možda nekome zatreba  :)
« Poslednja izmena: 10 Decembar 2017, 12:28:16 od strane pustinjak »
1Ficher.com/1terabajt cloud storage
https://1fichier.com/?abceef&af=1892452

« Odgovor #663 poslato: 03 Decembar 2017, 22:12:31 »

Na mreži VLADAN NIKOLIC 091

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 138
  • -Pohvaljen: 5048
  • Aktivan član
  • 145

Ovde je skriveni sadržaj !!!
Ovaj sadržaj mogu videti samo registrovani članovi nakon zahvaljivanja na dugme HVALA

iGO PAL 9.18.27.719974_SD.rar

« Odgovor #664 poslato: 04 Decembar 2017, 10:53:15 »

Na mreži radoslavsto

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 157
  • -Pohvaljen: 4
  • Član u razvoju
  • 7
Interesuje me čija je medija, koji OS, i konfiguracija.
Imam malo iskustva sa Kineskim Witson i Xtrons medijama (OS Android 4.4 i 6.0.1).
Te probleme nisam imao. Sa externe memorije bez problema se instalira iGO ili iGO NG.
sxs.txt sam dorađivao samo za moje potrebe.
Ukoliko te interesuje poslaću ti ovih dana instalaciju i sys.txt.
Pozdrav
Radoslav

iGO Avicsync 9.18.28.696728 (10 April 2017) by ARIMI
« Odgovor #665 poslato: 05 Decembar 2017, 15:12:54 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • Asistent
  • Aktivan član
  • *
  • 313
iGO Avicsync 9.18.28.696728 (10 April 2017) by ARIMI

Izbacio sam samo jezike koji nisu nama bliski, ubacio poslednji global_cfg i funkcionalni sys
Ako već koristite oislednje izdanje, možete i samo da pregazite verziju koju imate sa ovim apk

Preneću uputstvo u "originalu", mislim da su svi ovde pismeni za toliko :)

Fully cracked, fully working

Version iGO Avicsync 9.18.28.696728 ( 10 Apr.2017 ) Full Crack
- the name of the program itself in the list of installed applications - Avicsync
- the name of the installation package - jp.pioneer.mbg.avicsync
- is installed on the sdcard / iGO_Avic ( sdcard - relative path )
- sys.txt is not created during the installation .
- traffic jams ( TMS ).
- Supports sending SMS .
- Supports the launch of external programs .
- Supports Online GPS tracking.

- VR , i.e. There is no voice control in this version .
- If you save from the Nextgen Israel version of the folder that you need, the weather will also work. And, what you need to copy, look for in the search for a topic .

Attention!!!
- for devices with Android 4.4. * KitKat , 5.х.х Lollipop , Android 6.х.х Marshmallow , and Android 7.х.х Nougat without root , in order to avoid different problems, because it is forbidden to write to an external card memory folder iGO_Avic copy to internal memory card .
Only after a full installation, after several starts and after the complete setup of the program, you will be able to think how to transfer the content (maps, books, buildings ...) to an external memory card.

There is a minimal set. But not the original, but with a modified default skin .
Of course it will work with other skins.

(click to show/hide)

« Odgovor #666 poslato: 08 Decembar 2017, 19:28:54 »

Na mreži ZBiser

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 44
  • -Pohvaljen: 3
  • Član u razvoju
  • 26
Igo Basar sa pongo skinom koju je Bocky ovde dao da se IGO stavi na internu memoriju a content sa svim sadržajima u folder addons na sd karticu mi se sviđa iz više razloga.
Na android 4.4.... multimediji u mom autu to lepo funkcioniše, sve lepo radi i sviđa mi se što je pokretanje navigacije u takvoj kombinaciji veoma brzo.
Ali, ono....za inat, neće baš sve da se namesti....Ne čuva mi ništa što podesim u navigaciji u folderu [save]. Narodski rečeno - ne puni taj folder.
Kada drugačije instaliram (sve u folder IGO na sd kartici), prepodesim .sys, onda "puni" folder save sa podacima.
Kada instaliram sa interne memorije (sve u folderu IGO), navigacija radi, ali opet ne puni folder save sa podacima.
Znači, samo kada je IGO folder na sd kartici (kod mene gps slot za karticu) tada puni folder save sa podacima.
Da ne bude zabune, raniji IGO primo sam imao instaliran na internoj, pri čemu je save folder punjen korektno.

« Odgovor #667 poslato: 08 Decembar 2017, 20:03:48 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • Asistent
  • Aktivan član
  • *
  • 313
HU koji su u slobodnoj prodaji (kinezi ili non-dedicated brand-name) su podešeni uvek da čitaju kompletan softver i sadržaj sa SD kartice. Time i da vrše zapis na njoj, a ne u sistemskoj memoriji.

« Odgovor #668 poslato: 10 Decembar 2017, 17:05:17 »

Na mreži ZBiser

• Zahvalnice
  • -Zahvalio: 44
  • -Pohvaljen: 3
  • Član u razvoju
  • 26
Kao što sam već napisao, instalirao sam na android auto multimediji 4.4.....iGO_Basar_9.18.27.717219 sa Pongo skinom , koji je Bocky ovde postavio. Kao i za prethodne programe, hvala mu za to.
Od početka radi, a ja ga polako prilagodjavam svojim navikama i potrebama. Nisam baš vičan tome, ali korak po korak uspevam.
Prateći forum, primećujem da se često postavljaju pitanja zabrešavanje problema a da se prethodno nije uradilo sve što je već napisano, čime se oni koji bi trebalo da nam pomognu dovode u zabunu a i pomalo maltretiraju....
To se i meni desi, iako pokušavam da prvo uradim sve što je već rečeno/napisano.
Npr. u mom prethodnom postu za zapis u folderu save. Problem se dešavao zato što nisam prethodno očistio taj folder.
Kada sam sve izbrisao iz foldera save, očistio itd..., zatim instalirao original kako je Bocky postavio (bez ličnih "pametnih" dodavanja), sve radi, a zapise prikuplja u folderu save kako treba. Znači, sva podešavanja mi ostaju zapamćena pri ponovnom pokretanju napajanja na automobilu. Folder IGO je u inetrnoj memoriji a folder addons na kartici.

Sada kada sam to rešio, kako to biva, ide sledeći problemčić....koji nije prisutan na telefonu.
Kod aktivirane navigacije kod automobila (u odnosu na telefon) je stalna potreba za isključivanjem/uključivanjem napajanja (odnosno automobila). Na primer kada se pokrene neka nova ruta-odredište, do nje se dolazi sa nekoliko zastanaka-odmora pri čemu se auto ključem gasi i prekida napajanje i rad navigacije, a neophodno je da se pri pokretanju automobila navigacija podigne tamo gde je bila i da nastavi sa navidjenjem.
Kod mene sada to tako radi, ali....
Kada pri pokrenutoj navigaciji i određenoj ruti-odredištu isključim auto, a zatim ponovo pokrenem dobijam nastavak navigacije u momentu isključenja auta, ali imam dve pojave:
1. Navigacija se mnoooogo sporije podiže (ja sam nešto uvrteo..... da traži podatak u save folderu, pa to zbog toga ide sporije)
2. Kada se navigacija podigne nemam nikakav zvuk, ni tastera ni glasa navodjenja, ni bilo koji drugi ton.

Prvo mi ne smeta mnogo, ali drugo moram da rešim, pa ako može neka pomoć.
Možda treba da postavim svoj .sys

[device]
type="android"

[android]
fullscreen=1
create_sdcard_dir=0
close_keyboard_on_back=1
background_shutdown_timeout=0
check_folders_after_rebuild=0
wait_for_closing_igo=1
navigation_audio_stream=4

[android.opengl]

sub_sample_size=4

[rawdisplay]
screen_xy="auto"

[interface]
save_cheksum=0
minzoom2d=15
hide_eula=1
show_demo_routes=0
;show_glonass=1

[autorad]

disabled=1

[voice]
big_junction_prio=1
bridge_prio=2
tunnel_prio=3
;poi_prio=4
;natural_guidance_prio=5

[sound]
ding_muted=1

[sound.announcer]
gps_signal_lost=0
gps_disconnected=0

[hnr]
ignored_missing_country_ids=*

[route]
hnr_ignored_missing_country_ids=*

[debug]
show_big_junction=1
skip_eula=1

[gps]
background_navigation=1
location_log=0
location_log_filename="gpslog/LocationManager"
skip_announce_errors=1
accuracy_workaround=1

[folders]
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/extsd/addons"

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest"

[network]
available=1

[http]
enabled=1

[tmc-http]
enabled=0

[speedcam.disabled_countries]
_FRA=x,x,x,x,x,x,x
_SUI=x,x,x,x,x,x,x

[vr]
disabled=1

[here]
show_trial_notice_onstart=0

[warning]
speedcam_maxdistance_from_road=15
speedcam_enabled=1
speedcam_warning=1
is_spoken=1

« Odgovor #669 poslato: 10 Decembar 2017, 17:51:35 »

Na mreži Bocky

• Zahvalnice
  • Asistent
  • Aktivan član
  • *
  • 313
To već nije problem do iGO-a već do samoga Androida/tvog HU-a. Nema pomođi štelovanjem sys fajla.
Kod WinCE uređaja, navigacije se u takvim slučajevima ponašaju mnogo pametnije: detekutju prestanak napajanja, pitaju da li hoćeš da odu u slip mod ili da nastave da rade. Ako ne izabereš, same se uspavaju u roku od 10 sec. Odu u stanje hibernacije, i čim daš kontakt, nastave tamo gde su stale bez ikakvih problema.
Kod Android uređaja, operativni sistem za razliku od windowsa, nema stanje hibernacije. To je i pitanje čispetova, koji skoro nijedan nema podršku za to osim Intela. (Veliki propust i mnogo me nervira, ali...)
Kada izgubi napajanje, android izbriše sve iz keša, i to mu je. Tu je u direktnom konfikltu sa "prirodom" iGO-a. Šta je ovaj uspeo da upamti upamtio je, dok se rekalkuliše i uhvati novi gps signal...potraje.
A gubljenje zvuka je posledica lošeg menadžmenta drajvera.